www.varchev.com

Ако следите методиката на Warren Buffett, Акциите са доста надценени

Рейтинг:

12345
Loading...

Mr. Buffett казва: Когато мислех че пазарите ще спаднат в началото на 2016, аз изпуснах 3 елемента, които накараха S&P индекса да продължи възхода си нагоре до нови върхове.  Първо, много други инвеститори не бяха съгласни с мен, защото те не бяха толкова песимистично настроени колкото мен, към глобалната икономиката. Второ, моята преценка за вярата на инвеститорите в Централните Банки беше грешна. Трето, подцених продължаващия глобален апетит за високо доходни акции. Но, сега доста инвеститори говорят и споделят че вече са мечи настроени към акциите. Дали това означава че сега вече стадото се обръща и просто аз съм бил подранил?  Може би, но какво тези инвеститори виждат сега че се присъединяват към моето мнение? Риск спрямо печалба.

Големите пари разбират че инвестирането е повече балансиран риск и печалби от колкото да си прав. Инвестирането е игра на шансове, и след като никой няма кристална топка, най-доброто което можем да направим е да предположим, след това да заложим когато шансовете са в наша полза. Залозите може вече да не са в полза на инвеститорите.

Warren Buffett е един от най-големите инвеститори в Света и неговия предпочитан метод за анализиране на пазарите сега предполага че акциите са доста надценени. Той комуникира това на база сравнение на цялостна Капитализация на пазара (цялостна пазарна капитализация - ЦПК) срещу Брутния Вътрешен Продукт. Това е може би единствения единен индикатор за измерване в какво състояние са акциите във всеки един момент. В момента съотношението на ЦПК към БВП е 121%. Имало е само един случай от преди 1971, когато това съотношение е било толкова високо и това е било през Декември 2000 г. Този индикатор показва че пазарите може да спаднат с около 2% до следващата година.

Когато прогнозират бъдещи печалби големите инвеститори и се оказва че числата са негативни, тогава те или продават всичко или купуват Злато. Добавяйки че Централните банки не са в състояние да произведат икономически ръст. През последните няколко търговски сесии Японските правителствени облигации са се повишили най-много за от 2013 насам и тогава Японския пазар спадна с 7%. Дали историята ще се повтори?

Япония продължава да е една лаборатория в която се експериментира парична политика в продължение на 20 години вече. След като Министър Председателя на Япония взе решение да се преразгледа досегашната политика, инвеститорите реагираха негативно, защото изглеждаше че политиката на Япония се е провалила и че може да спре пазарната манипулация. Ето още една причина големите инвеститори да са вече мечи настроени към пазарите.

Големите пари и инвеститори стават негативни защото печалбата не оправдава риска. Пазарната капитализация на Американските акции е по-голяма от БВП, което индикира негативни печалби на пазарите.

Продължавам да съм негативно настроен към акциите и бичи настроен към златото.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни