www.varchev.com

Американският долар се превръща в проблем

Рейтинг:

12345
Loading...

Американският долар става все по-силен, но в една точка може да се окаже твърде скъп за пазара и той да премине в мечи настроения.
През последната година доларът се покачи с около 25%, като през седмицата след изборите той отбеляза един от най-резките си възходи и в момента е с 40% по-скъп от колкото през 2011 година.
От Goldman заявяват че щатската валута е надценена спрямо своите конкуренти.
Изследване на Bank Of America установява че през февруари 41% от инвеститорите на пазара смятат, че доларът е надценен.
Последното рали на долара е било залог върху икономическата политика на новата администрация в Белия дом.
Предложените политики за спад в данъчната ставка и фискалните стимули, както и увеличаването на разходите за инфраструктура направи път за затягане на монетарната политика от страна на ФЕД. Когато ФЕД увеличат лихвените проценти, то обикновено инфлационният натиск намалява и това няма как да не се оцени от долара.
Предложените политики за репатриране на печалбите и ограничаване на свободната търговия също са положителни за долара.
Освен това централните банки по света, като например тази в Европа и тази в Япония продължават да преследват програмите си за количествени стимули и по-гъвкава парична политика. Те си печатат пари за да подпомогнат растежа на собствените си икономики, обезценявайки националните си валути спрямо долара.
Покачващият се долар спрямо останалите валути правят обикновено вноса на стоките по-евтин за американските потребители. Въпреки това той прави износа по-скъп за чуждестранните купувачи и от тази гледна точка щатските компании губят, защото бележат спад в продажбите си. Тази тенденция в укрепване на долара увеличава търговският дефицит на страната.
Силният долар може също да навреди на инвеститорите, които държат доларови облигации. След кризата, ниските лихвени проценти в САЩ накараха пенсионните фондове да търсят доходност на други места и наляха парите си в доларови облигации на други страни. Според банката за международни разплащания, деноминирания дълг в долари достигна 10 трилиона долара през миналата година. Тъй като доларът се покачва, той прави разходите по обслужването на този дълг прекалено големи.
От администрацията на Тръмп, а самият той смятат че по-силният долар убива икономиката на страната. Той дава за пример че щатските компании не могат да се сравняват с китайските по никакъв начин защото тяхната валута е в пъти по евтина от долара.
Dubravko Lakos-Bujas, експерт от JP Morgan, заяви че най-големият риск през 2017 година е доларът и неговата тенденция да продължава да поскъпва.
„Ако тази тенденция продължи, най-вероятно щв видим още по-напрегната световна икономика. Имайте предвид че 60% от световната икономика е пряко свързана с долaра“ - добави Lakos-Bujas.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни