www.varchev.com

Бен Бернанке за кризата от 2008 и рискът това да се повтори

Рейтинг:

12345
Loading...

През есента на 2008 г., икономиката на САЩ попада в най-тежката си рецесия от Голямата депресия насам.

Годините на хлабави стандарти за кредитиране образуваха кредитен балон, който се спука, повличайки със себе си банките, финансовите пазари, дори и най-стабилните компании. Държавните спасителни планове и програми за стимулиране успяха да стабилизират системата, но цената платиха, обикновените хора и то с работните си места.

По време на бурята, траяла 7 години, на чело на федералния резерв беше Бен, Бернанке. Той вече не е политик и е на път да публикува своите мемоари, за кризата и последиците от нея.

Ето какво каза той в интервю за USA Today.

"Защо никой не влезе в затвора?" въпрос на журналист. „Не трябваше ли някой да отиде в затвора?“

„Да и аз така мисля“ – отговор. Бернанке поясни, че Фед не е имал правомощието да затвора никого. По-скоро Министерството на правосъдието има правомощията да направи това. И докато някои хора са влезли в затвора за различни нарушения, в този случай, финансовите субекти, са тези, които са платили санкциите.

"Един финансов посредник, разбира се, е юридически субект", обясни Бернанке. "Това не е човек. Финансовите дружества не могат да бъдат вкарани в затвора."

"Моето предпочитание е да има повече разследвания на отделни действия, защото очевидно всичко, което се е случило грешно или незаконно е било направено от отделни фирми, а не от една абстрактна", продължи той. "В тази връзка, би трябвало да има по-голяма отчетност на индивидуално ниво."

Опасението е, че без достатъчно наказание на индивидуално ниво, има малко отчетност. А при липсата на прецедент за такова наказание, има риск безрасъдни хора да бутнат системата към криза отново.


БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни