www.varchev.com

Борсово търгуваните фондове: Битка на титаните за челните места

Рейтинг:

12345
Loading...

През целия ноември месец, инвеститорите са алокирали $133 милиарда в активи с фиксирана доходност от борсово търгувани фондове. Това поставя ETF-ите в облигации на челни места пред ETF-ите в акции. Позиционирането е на годишна база и е най-сериозното от тъмните дни на финансовата криза.

Силния приток на пари към тези ETF-и дава значителни ползи на два от гигантите в индустрията: iShares на BlackRock и Vanguard.

"Vanguard са събрали $91 милиарда от паричните потоци до сега през тази година, като пазарния дял на фонда е вече 34% след iShares, който е притежаван от BlackRock и е притеглил средства в размер на $98 милиарда или пазарен дял от 37%." - споделя CFRA Research директора от ETF & Mutual Fund Research, Todd Rosenbluth.

За сравнение един от изоставащите конкуренти на Vanguard е Charles Schwab, който е привлякъл потоци само за $21 милиарда. Разликата е значителна.

Пет от десетте топ ETF-а са добавили нови активи, които са били облигации: два Vanguard фонда и три iShares. Със своите $10.33 милиарда до сега, Vanguard Total International Bond ETF води сред фондовете, което показва, че американските инвеститорите имат апетит за щатски облигации.

Подпомагани от BNDX и BND, както и от iShares MBS (MBB), ETF-ите обвързани с Bloomberg индекса са събрали $62 милиарда, най-много сред индекс компании. По-често срещано е при фондовете с облигации от колкото с акции, мениджърите да не споменават доставчика на индекса или името на инвестиционния продукт.

Докато iShares и Vanguard затвърждават своите позиции като водещи борсово търгувани фондове, за останалите участници има все още надежда. Най-вече сред тези, които се разпознават най-силно като Goldman Sachs и JPMorgan Chase - два малки, но разрастващите се ETF играчи.

Goldman Sachs ActiveBeta US Large Cap Equity ETF и JPMOrgan Ultra - Short Income ETF са сред 40-те продукта с най-високи парични потоци за 2019.


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни