www.varchev.com

Варчев Финанс: Trading day in one post - 04.04.2018

ECO calendar

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатски борсов пазар - Азиатските пазари се търгуват със смесени настроения, отразявайки ръста на Wall Street от една страна и от друга, ефекта от вносните тарифи наложени срещу Китай. В Япония Nikkei 225 се понижи с 0.1%, а Topix изтри 0.13%. Технологичният сектор в Азия продължава да изпитва затруднения, Kospi се понижи с 0.13%, основно заради акциите на Samsung, които изтриха 0.96%. Китайските компании се търгуваха с повишение, като Hang Seng нарасна с 0.27%, а Shanghai composite с 0.64%. По време на азиатската сесия не станахме свидетели на събития, които да окажат влияние върху Европа или по-късно в САЩ.

FX пазар - Накратко риск апетита се завръща. NZD и AUD бележат повишение, въпреки по-слабите икономически данни от Китай. Dollar Index се търгува без изменение в горната част на консолидационното движение, докато трейдърите очакват фундаментална причина, която ще обърне настроенията към позитивни и най-накрая ще развали негативната поредица. Днес очакваме данните за инфлацията в еврозоната от 12:00 часа, а от 15:15 данните на ADP за Non farm Payrolls. Новините оказват високо влияние върху националните валути, а днес можем да очакваме силна волатилност при EUR/USD. Инвеститорите ще очакват с нетърпение данните за инфлацията и ако тя се окаже по-слаба от очакваните 1.4%, Sell бутона ще е най-удачната възможност за трейд между 12:00 и 15:15 часа. Очакванията на ADP за NFP са 205К в сравнение с 235К през февруари. Консенсусната прогноза за официалните данни, които очакваме в петък е още по-негативна, 198К спрямо 313К през февруари. Изглежда, че доларът отново ще е под натиск, а индексите ще търсят посока.  Най-вероятно няма да видим значително покачване на USD и много пазарни участници отново ще бъдат разочаровани.

Commodity market - Петролът продължи да се понижава, въпреки положителните данни за петролните запаси според API. Обезценката е в резултат на нарастващата продукция в Пермския басейн, която запълва и последните налични пространства в центровете за съхранение. Това принуждава производителите да плащат по-високи цени за съхранение в алтернативни резервоари, а в същото време понижава цената на суровината. Повишаващият се фондов пазар и в същото време щатски долар доведоха до ръст на златото. Като цяло на пазара се наблюдава засилен риск апетит и бягство от убежищата, като CHF, JPY и GOLD.

Европейски борсов пазар - Европа определено няма да последва САЩ. Още при отварянето на европейските пазари ще наблюдаваме гапове в низходяща посока. DAX30 ще започне търговията с 34 пункта по-ниско на цена от €12024. Френският бенчмарк CAC40 се очаква да стартира с 20 пункта по-ниско на цена от €5154. UKX също ще продължи губещата серия, като отбележи гап с приблизително 20 пункта на цена 7024 паунда. Технически погледнато европейските индекси официално са в низходящ тренд. И при трите бенчмарка се наблюдават по-ниски дъна, както е пресичане на 50 и 200 отгоре надолу и задържане на цената под тях. Изглежда, че търговската война ще окаже силно влияние на стария континент, а всяка корекция във възходяща посока ще използваме за добавки към тренда.

Щатски борсов пазар - 200 SMA успява да задържи щатските индекси за пореден път, но едно е факт - този път не станахме свидетели на силен ребаунд във възходяща посока. Липсата на силен Price Action, близо до толкова значимо ниво е сигнал за отслабване на биковете в сравнение с предходните тестове на средната. Причина за задържането на индексите над ключовото ниво бяха технологичните компании, които се възстановиха след пониженията през последните дни. Не трябва да пропускаме и повишението на долара, което също допринесе за по-трудното възстановяване на индексите. Като цяло щатската борсова сесия беше доста объркана и за да преценим пазарните настроения е добре да погледнем и от трета гледна точка - тази на Safe Haven инструментите. CHF, JPY и Gold бележат понижения, което говори, че негативизма на фондовите пазари започва да отслабва. VIX остава над средните нива, като отбеляза понижение от -10.67%.

Икономически календар за Европейската и Щатска борсови сесии - 04.04.2018
11:30 Великобритания - PMI в сферата на строителството
12:00 Еврозона - CPI
15:15 САЩ - ADP Non Farm Payrolls
16:45 САЩ - PMI в сферата на услугите
17:00 САЩ - ISM Производствен PMI
17:30 САЩ - Петролни запаси


 Trader Petar Milanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни