www.varchev.com

Варчев Финанс: Trading day in one post 05.02.2017

Trading day in one post

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатски борсов пазар: Азиатските пазари стартираха седмица с големи понижения. Японският Nikkei отчете 2.34% спад, Тopix 2.12%. Австралийският ASX изгуби 100 пункта от стойността си ( или 1.65%) като всички сектори бяха на червено. Финансовия сектор в страната се понижи с 1.44%, енергийния сектор с 2.68% и сектора на суровините с 2.22%. Китайските пазари също отчетоха спад . Hang Seng се понижи с 1.67%, Shanghai composite с 0.19% , а Shenzhen composite изтри 0.77% от стойността си.

 

FX пазар: USD остава сред най-слабите валути на пазара. Въпреки, че FED най-вероятно ще повиши лихвените процент 3 пъти през 2018г., зелената валута не успява да привлече достатъчно инвеститори. Ако обаче някой от членовете на FOMC се изкаже положително за повече от 3 повишение на лихвения процент, е вероятно да видим силен доларов моментум. Пазара в момента вече е priced in 3-те увеличения и затова те не влияят до толкова на силата на валутата. Миналата седмица видяхме данните за NFP и почасовото заплащане в САЩ. Данните бяха над очакванията, което в краткосрочен период подкрепи долара, но бързо след това изтриха печалбите си. Оставаме негативно настроени към USD и ще търсим вход при удобна корекция. CAD: Канадският долар от друга страна, остава силен. Ако икономическите данни от страната продължават да надвишават очакванията на анализаторите е много вероятно да видим 2-ро повишение на лихвени процент през тази година. Друга причина за силата на валутата е високата цена на черното злато. Корелацията между 2-та инструмента е силна и докато споразумението на OPEC за ограничаване добива на OIL остава в сила, можем да заключим, че CAD ще се радва на инвеститорска подкрепа. Оставаме положително настроени към канадският долар. AUD и NZD остават на ниски нива. Биковете на пазара избират да не инвестират в AUD и NZD въпреки, че рисковите активи в момента са на мода.. защо? Имайки в предвид, че лихвения процент в Австралия е 1.5%, а в Нова Зеландия е 1.75%, няма причина защо инвеститорите да наливат пари в икономиките им, след като лихвения процент в най-голямата и сигурна икономика в света, САЩ, е 1.5% ( скоро 1.75%), в Канада 1.5%. Пазарните участници предпочитат да инвестират в по-сигурни и стабилни икономики като така или иначе възвращаемостта ще е приблизително еднаква.

 

Commodities market: След по-добрите данни от САЩ за NFP, GOLD отчете сериозен спад. Ценния метал в момента се търгува около цена $1330, което е понижение от върха достигнат по-рано тази година $1364. За момента тренда на ценния метал остава бичи и късите позиции са доста рисковани. Ако икономическите данни от САЩ продължават да са над очакванията, дори и да нямаме повишение на долара, пазара ща търгува повишаващата се инфлация в държавата, а инфлацията и GOLD са в обратна корелация. OIL: Цената на фючърсите на петрола индикират, че цената на черното злато е отчела понижение през първия ден от седмицата. WTI е с 66 цента понижение до 64.79$ а барел, а Brent се търгува със 75 цента понижение на 67.83$ а барел. За момента сентимента на петрола остава положителен. Споразумението на OPEC остава в сила и няма изгледи скоро да бъде спирано/променяно. Оставаме с положителни нагласи към OIL.

 

Европейските борсов пазар: Европейските индексите ще отворят дълбоко в негативна зона. Немския DAX ще отвори с около 70 пункта понижение на цена 12640 евро. Френският CAC с 22 пункта понижение на цена 5305 евро и великобританският UKX с 30 пункта понижение на цена 7365 паунда. Понижението на индексите се задълбочава. Въпреки, че не можем да наречем миналоседмичния спад "здравословна корекция", все пак трябва да го отчетем. Ще търсим сигнали за това е просто шанс инвеститорите да за накупят на по-ниски нива или е началото на 10-15% корекция.

 

Американски борсов пазар: Пазара най-накрая осъзна, че FED ще повиши лихвени процент поне 3 пъти тази година. Това дават експертите като причина за понижението на щатските бенчмаркове. За момента няма нужда от големи притеснения.. все пак 2.5% понижение, не означава 15% корекция. Трябва да внимаваме и да наблюдаваме за обръщане не краткосрочния тренд отново във възходяща посока. Настроенията към американските индекси остават положителни.

 

Икономически календар за Европейската и Американска борсови сесии 05.02.2018

 

10:50 Франция - PMI в сферата на услугите
10:55 Германия - PMI в сферата на услугите
11:00 ЕС - PMI в сферата на услугите
11:30 Великобритания - PMI в сферата на услугите
11:30 ЕС - Sentix инвеститорско доверие
12:00 ЕС - Продажби на дребно
16:45 САЩ - PMI в сферата на услугите
17:00 САЩ - ISM PMI в сферата на услугите


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни