www.varchev.com

Варчев Финанс: Trading Day in one post - 06.12.2017

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатски борсов пазар: Азиатските пазари се сринаха в Сряда, последвайки лошия пример на Щатските си конкуренти. Австралийският ASX 200 падна с повече от 0.42%, тъй като сектора на материалите и енергетиката загуби 1.54% и 1.52% респективно. Големите добивни компании също отчитат понижения. Акциите на Rio Tinto загубиха 2.34%, Fortescue Metal е надолу с 1.4% и BHP изтри 2.34% от стойността си. Японският Nikkei 225 намаля с 1.59%, а Topix загуби 1.2%. Kospi падна с 0.61%. В Хонг Конг, Hang Seng се търгува с 1.27% загуба. Китайските пазари също бяха на губеща територия, като Shanghai composite падна с 0.6%, докато Shenzhen composite е с 0.27% в червено. Акциите на Samsung Heavy Industries се сринаха с повече от 28%. Компанията коментира, че планира да предложи 1.5 трилиона вона през Май 2018 година. С това тя цели да подобри финансовата си структура и да премести нови дялове към съществуващи акционери.

Валутен пазар: Bloomberg Dollar Spot Index остана без значителна промяна. Австралийският долар падна с 0.3% до 75.86 щатски цента, след като данните за брутен вътрешен продукт на тримесечна база, както и годишна се разминаха с очакванията на икономистите. Йената се покачи с 0.3% до 112.25 срещу долара, тъй като риск апетитът на пазара намаля. Основна причина за това за върховете на индексите, които подбуждат страх в инвеститорите, карайки ги да местят част от активите си в хеджиращи валутни инструменти. Паундът също остана в негативна територия, падайки с 0.1% до $1.3431, след 0.3% низходящо движение във Вторник. Основната причина за това е поредният неуспех на министър председателят на UK при преговорите по Brexit. След достигане до консенсус относно "таксата" за раздялата, оставащите основни въпроси засягат границата с Ирландия и гражданските права на местните във Великобритания. Вчера, на срещата на May с еврокомисарят, не бе постигнат напредък, а за мнозина последната дата за създаване на прогрес беше 04.12. Тези новини разлюляха паунда, който изтри цялото си повишение от миналата седмица. През останалите дни от трейдинг седмицата очакваме настроенията над GBP да останат негативни, като всяка положителна новина за Brexit би била добре дошла. При долара, тъй като зелената валута се запътва да завърши най-слабата си година за последното десетилетие, бичите прогнози се натрупват и за 2018г. С глобалният растеж, който става все по синхронизиран и балансиран, доларът изглежда скъп. Докато очакванията за индекса U.S. Dollar Spot Index са за 4.5% намаление до края на 2018 година, валутният стратег от TD Securities Inc. Ned Rumpetlin вижда дори и по-голяма загуба - до 87.8. Bitcoin проби над $12,000 в Сряда сутрин и продължава да се повишава. Актива стартира 2017 година на стойност под $1,000, но разбива всички рекорди през последните месеци: премина $5,000 през Октомври и достигна $11,000 само два месеца по-късно. С покачването си днес, криптовалутата вече има обща стойност от около $203 милиарда - 2 пъти повече от тази на Goldman Sachs. Цялото невероятно движение се случва въпреки острите критики на големите финансови къщи. Bitoin ще се окаже "токсичен за инвеститорите", коментира Stephen Roach, главен икономист в Morgan Stanley. "До сега никога не съм виждал вертикална графика. И bitcoin има най-вертикалната графика, която съм виждал през кариерата си." И въпреки това, много големи имена от финансовият свят приеха новият клас крипто актив: Големи борси като CME и CBOE легитимизираха валутата и се подготвят да пускат нейни фючърси за търговия.

Commodity market: West Texas Intermediate crude падна с 0.4% до $57.38 за барел. Златото остана на $1,265.93 за унция - близо най-ниските си нива от Август насам. Фючърсите на медта регистрираха ръст от 0.5%, след като се сринаха с 4.7% - най-голямото понижение от Януари 2015 година. Според мнозина, тези негативни движения са причинени от прибиране на позиции, които измарят дългият тренд и той губи от инерцията си.

Европейски борсов пазар: Негативните настроения от Азиатската и Щатска сесия ще се разпрострат и над Европа днес, където основните борсови индекси ще стартират търговията в червена територия. Немският DAX ще отвори с 35 пункта надолу около 12,968. Френският CAC се намира на 5,345 - 15 пункта по-ниско спрямо затварянето във Вторник. FTSE 100 също ще отвори с минус 22 пункта. Днес инвеститорите в Германия ще следят с интерес данните за фабрични поръчки в страната. Като държава, силно ориентирана към производството, по-добри стойности тук биха дали нужната подкрепа на индекса, и той може да се завърне в положителна територия. Във Великобритания, поредният неуспех по преговорите за Brexit прави картинката неясна, като пред инвеститорите има много неизвестни - какво ще е решението относно физическата граница с Ирландия, и какво е бъдещето на гражданите в Обединеното Кралство след Март 2019 година - това са двата основни въпроса, чийто отговори ще определят краткосрочният тренд на индекса.

Щатски борсов пазар: S&P 500 записа първата си тридневна загуба от Август насам. Щатските акции се търгуваха в червена територия във Вторник, като скока на технологичните компании не успя да вдигне пазара нагоре. Dow Jones Industrial Average загуби повече от 100 пункта, като Walt Disney падна с 2.7%. S&P 500 намаля с 0.4%, като телекомуникационните и индустриалните компании бяха под натиск. Nasdaq composite затри ранните печалби, губейки 0.1%. Очакванията са днес корекцията при индексите да продължи с пълна сила. Нотка надежда за инвеститорите ще играе резултата от данните за промяната в заетостта в нестопанският сектор. Тези данни са пряко свързани с работните ведомости, които излизат в петък. Историята показва, че почти всеки път, когато ADP Employment Change излезе над очакванията, същото се случва и с Nonfarm Payrols - данни, които обикновено се характеризират с огромна волатилност и значение за индексите.

Икономически календар за Европейската и Щатска борсови сесии:
09:00 Германия - Фабрични Поръчки
15:15 САЩ - ADP Промяна в Заетостта в Частният Сектор
17:00 Канада - Решение за Основният Лихвен Процент
17:30 САЩ - Петролни Запаси


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни