www.varchev.com

Варчев Финанс: Trading day in one post - 12.06.2018

Varchev Finance Trading Pit

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатски борсов пазар: Азиатските пазари успяха да запишат скромни печалби, тъй като срещата между Donald Trump и Kim Jong Un най-накрая започна в Сингапур. Японският Nikkei 225 нарасна с 0.58%. Kospi добави 0.25%. ASX 200 записа 0.24% печалба. В Китай, Hang Seng Index е с 0.16% нагоре. Азиатските анализатори не останаха впечатлени от срещата на върха. "Освен добрата възможност за снимки, от финансова гледна точка, тази среща не е нищо особено", каза Robert Carnell, Asia Pacific head of research в ING. Той добави, че развитието в търговската зона е много, много по-важно от срещата между Trump и Kim.

Валутен пазар: GBP успя да запази печалбите си срещу долара през изминалата седмица и ако законопроектът за напускане на ЕС бъде приет през новата седмица, пред валутата стои позитивна траектория. "Напоследък политическата несигурност тежи на ентусиазма към паунда, но нещата може би се променят. Пазарните участници скоро ще могат да търгуват макро-фундамента отново," каза Derek Halpenny, European head of global markets research в MUFG. "Ако успеем да преминем през Вторник/Сряда без някакви големи изненади в парламента и ЕС приемат този документ, бъдещето пред паунда отново ще бъде светло." Тази текуща перспектива също говори, че политическата несигурност не е натежала прекалено много на валутата...за сега. Стерлинга записа малки печалби след като падна до най-ниските си нива за последните 6 месеца - 1.3241 в края на Май - навлизайки в първата седмица на Юни, достигайки 1.3438 срещу долара в Четвъртък, преди да падне до 1.3400 в Петък. Валутата падна с 10% след референдума през Юни 2015 година за напускането на ЕС, но анализаторите очакват по-голямата част от тази загуба да бъде върната с евентуалното повишаване на лихвените равнища в страната, както и позитивното развитие на преговорите по Brexit. Проучване на Reuters от миналата седмица прогнозира, че GBP ще достигне $1.35 за 6 месеца и $1.41 за година. Това е още далече от нивата преди референдума от $1.43, достигнати и през средата на Април на фона на очакванията, че Bank of England ще повишат лихвите през Май. Повишение не последва, въпреки че Monetary Policy Committee наскоро сигнализира, че е вероятно да го направят през Август. Този така важен законопроект за напускането премине през безброй промени и беше отхвърлен цели 15 пъти от U.K. Parliament's House of Lords. Следващата седмица ще видим последната фаза по пътя му към легислация. Проточените разговори по Brexit и липсата на единна гледна точка тежат на паунда, като политиците не успяха да достигнат до консенсус при най-трудните теми за разговор: въпроса с ирландската граница и митническият съюз. Днес трейдърите също така ще се фокусират върху данните за CPI в Щатите, като те ще покажат колко е близо инфлацията до 2-та процента цел на Fed. По-висока инфлация ще повиши доходността на облигациите, като 10-годишните се намират изключително близо до 3%. Покачване отгоре ще подкрепи долара и ще има негативен ефект за фондовите пазари.

Commodities market: Свежите коментари на глобалните производители на петрол относно това, че възнамеряват да напуснат споразумението за съкратен добив продължават да държат суровината в близост до $65 за барел. Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) се очаква да се срещне на 22 юни в централата във Виена, заедно с нечленуващата в ОПЕК Русия, за да обсъди политиката за производство. Изглежда, че няма какво да извади златото от летаргията. По време на азиатската сесия металът едва помръдна, като раздора между САЩ и Канада не накара трейдърите да натиснат бутона. През последните няколко години цените на агрикултурите се движиха в низходяща посока, като голямата част от тях успяха да консолидират на рекордно ниските си цени. През 2018 година потреблението малко по малко започва да се покачва, като очакванията са то да достигне до рекордни стойности, а това ще доведе до "недостиг" на някои суровини. Рискът от това САЩ да налагат все повече търговски санкции може да доведе до по-голяма несигурност на цените. При евентуална търговска война между САЩ и Китай, соевите култури първоначални ще изгубят стойност, но след това бързо ще възвърнат загубите. Чисто технически погледнато става ясно, че това обезценяване вече е започнало, като соята е близо до ключови нива на подкрепа. Това дава добра възможност за дълги позиции с отлично съотношение риск/печалба.

Европейски борсов пазар: Предстои изключително ключова седмица за Европа. Очакванията за посоката на еврото остават разнопосочни, въпреки разговорите за прекратяване на политиката за QE от ECB. Централните банкери сигнализираха, че ще подготвят края на четиригодишната програма за монетарни стимули тази седмица, но представянето на единната валута и индексите може да остане под натиск, заради последните структурни политически събития в ЕС. Икономическите анализатори не очакват повишение на лихвите в Четвъртък, но пресконференцията 45 минути след обявяването ще бъде следена изкъсо за намеци относно бъдещето на програмата за количествени облекчения. Основните индекси ще отворят в зелена територия, като днес освен събитията около Brexit, няма други важни икономически новини, които да могат да повлияят на фондовите пазари. Трейдърите остават под напрежение в очакването на отговора на ЕС, Канада и компания за провалената среща на Г7. Изплуваха новини, че Daimler ще върнат в заводите си 774,000 дизелови автомобила в Европа, заради опасения свързани с дизеловите емисии. Това със сигурност ще повлияе негативно на компанията, като може да предизвика низходящ тренд при производителите на автомобили, което от своя страна може да натежи на DAX в първите часове от търговията. Така или иначе, традицията ще се запази и истинските пазарни настроения ще бъдат разкрити в следобедните часове, веднага след обедната почивка на UK трейдърите. Това време съвпада и с pre-market в САЩ, когато и трейдинг обемите ще скочат.

Щатски борсов пазар: Технологичните акции започнаха да доминират S&P 500, точно както го правиха и през 90-те по време на dot-com годините. Съотношението между S&P 500 без технологичните компании и оригиналния индекс показва това. Миналата седмица, този индикатор падна до най-ниските си нива от Февруари 2001 година. Според мнозина от инвеститорите и анализаторите, когато само една определена група от акции се справя добре - това е негативен сигнал. Дали това е вярно или не тепърва ще разберем, но за момента по всичко си личи, че технологичните компании движат S&P 500 на гърба си. Днес пазарите се очаква да запазят позитивния си моментум и да продължат нагоре. Пътя за момента изглежда чист за ретест на върховете и освен ако няма негативни развития около търговските напрежения, новите печалби изглеждат силно вероятни.

Икономически календар за Европейската и Щатска борсови сесии:
11:30 Великобритания - Промяна в Броя на Заетите
11:30 Великобритания - Средни Приходи + Бонуси
12:00 Германия - ZEW Икономически Сентимент
14:20 САЩ - Месечен Доклад на ОПЕК
15:30 САЩ - CPI
15:55 САЩ - Червена Книга
21:00 САЩ - Бюджетен Баланс на Fed


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни