www.varchev.com

Варчев Финанс: Trading day in one post - 14.09.2018

Varchev Finance Trading Pit

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатски борсов пазар - За пръв път от доста време насам азиатските пазари се търгуват с доза позитивизъм, породен от решението на Белия Дом да поднови преговорите с Китай по отношение на тарифите. Към момента азиатските пазари се далеч от зона на подкрепа, но е добре да се насочим и да започнем изграждане на дълга, дългосрочна позиция чрез ETF's проследяващи растежа на целия регион. FXI.US, който проследява развитието на китайските компании с голяма капитализация и EEM.US - MSCI Emerging Market ETF, който проследява развиващите се пазари като цяло са добро начало за това. И двата ETF-а са на ключови нива на подкрепа, от които можем да се възползваме веднага след отварянето на щатските пазари днес. Ето как да се позиционираме.

FX пазар - Валутите от развиващите се пазари бележат повишение, след като стана ясно, че САЩ и Китай отново ще се съберат на масата за преговори. От друга страна по-добрите данни от Китай спомогнаха за ръста на NZD и AUD. Днес на фокус ще бъде EUR и GBP, тъй като в 12:00 очакваме данните за търговския баланс в еврозоната, а от 13:00 речта на Марк Карни, управител на Bank of England. Предвид тона на BOE от вчера, очаквам GBP да получи подкрепа от речта на Карни и днес. В момента кросовете с GBP са "прекалено високо" и са рискови за трейд с дълги позиции. След речта на Карни днес е добре да изчакаме корекция в низходяща посока, след което да се позиционираме Long, предвид желанието на UK и ЕС за сключване на сделка за т.н. Soft Brexit. JPY най-вероятно ще остане под натиск, предвид положителния фундамент около NAFTA и търговската война.

Европейски борсов пазар - Фючърсите на европейските борсови индекси индикират старт без особена промяна. В хода на търговията очаквам, позитивизма породен на Wall Street да се прехвърли и в Европа. Това за което трябва да внимаваме е банковия сектор, където късно снощи JP Morgan внесе смут. От банката потвърдиха, че очакват приходите от търговия да се понижат през третото тримесечие, основно заради въздействието на данъчната реформа в САЩ. Новината идваща от най-голямата фирма по приходи на Wall Street се приема, като мечи сигнал за целия банков сектор и през днешния ден банковите акции най-вероятно ще останат под натиск. Възможност за къси можем да търсим при Credit Agricole. От началото на годината, компанията преминава в низходящ и устойчив тренд. При последната корекция във възходяща посока, цената достига ключово ниво на съпротива, образувано от основен диагонал, хоризонтал и 38.2% Фибоначи корекция на тренда. След това наблюдаваме понижение и последваща втора корекция във възходяща посока. Текущите нива са удобни за позициониране с  Short с възможно най-плитък стоп. 50 и 200SMA остават мечо разположени,  низходящия тренд остава в сила. Цената се намира под 38.2% Фибоначи корекция на низходящия.

Щатски борсов пазар - След представянето на новите модели iPhone, Apple успя да вдигне щатските индекси по време на борсовата търговия вчера. Днес очаквам позитивизма на щатските пазари да се запази, основно заради напредъка по преговорите, както за NAFTA, така и по отношение на търговския спор между САЩ и Китай. Към момента щатските индекси се търгуват в близост до All time high, и не предоставят добри възможности за покупки. В края на борсовата сесия днес можем да наблюдаваме краткосрочни корекции в низходяща посока с цел прибиране на печалби. Именно тогава можем да търсим нива за вход с дълги. Обема обаче трябва да бъде максимално редуциран предвид уикенда и като цяло завишения геополитически риск.

Пазарните катализатори по време на Европейската и Щатска борсова сесия - 14.09.2018г.

12:00 Европа - Търговски баланс

13:00 Великобритания - Реч на Марк Карни, управител на Bank Of England

15:30 САЩ - Продажби на дребно

16:15 САЩ - Индустриално производство


 Trader Petar Milanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни