www.varchev.com

Варчев Финанс: Trading day in one post - 15.08.2018

Varchev Finance Trading Pit

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатски борсов пазар: Азиатските пазари се понижиха в Сряда, въпреки, че наскорошните опасения около валутната криза в Турция се успокоиха и лирата успя да се стабилизира. В Япония, Nikkei 225 загуби 0.44%, след като скочи с почти 500 пункта през предходната сесия. ASX 200 обърна ранните си загуби и в момента е с 0.05% над зоната на отваряне. Hang Seng се търгува близо до 1.2% понижение

 

FX пазар: EUR/USD удължи загубите във Вторник, като записа 4 последователни дни на понижение. Двойката падна под ключовото техническо ниво от 1.1400 и в момента се търгува на 1.1342, което е най-ниската цена от Юли 2017. Двойката проби под подкрепата на консолидация, която продължи 2.5 месеца и мечките отново контролират пазара. Низходящото движение при EUR/USD корелира с повишението на индекса на долара, който се докосна до нов 13-месечен връх. Подобно на валутната двойка, DXY консолидира от края на Май и проби в края на миналата седмица. EUR/USD оправда очакванията на трейдърите, като за момента спазва техническата си формация. Във Вторник се образува поглъщащ, тренд-потвърждаващ бар на дневна графика, което говори, че главоболията за биковете все още не са приключили. Тези нива не са удачни за къси позиции, тъй като няма къде да поставим и предпазим Stop Loss, но до края на седмицата очаквам всяко повишение да дава добра възможност за добавяне на къси позиции с тренда.

 

Commodities market: Производството на петрол от OPEC през юли се повиши. Производството на картела е средно 32.32 млн. барела на ден за юли, като нараства с 41 000 барела, съобщиха от OPEC в месечния си доклад. Организацията се съгласи през юни да увеличи производството с 1 милион барела на ден, за да предотврати рязкото покачване на цените на петрола. Това се случи, след като президентът Trump призова организацията да действа, за да предотврати по-нататъшно увеличаване. В същото време OPEC понижи глобалната си оценка за растежа на добива с 20 000 барела на ден, до 1.64 млн. барела дневно през тази година. Това се дължи на по-слаби от очакваното данни за търсенето на петрол от Латинска Америка и Близкия изток през второто тримесечие. Организацията, също така заяви, че търговското напрежение между САЩ и Китай е малко вероятно да има голямо въздействие върху растежа на световното търсене на петрол, освен ако пукнатините не се разпростират извън тези страни. OPEC очаква търсенето на суров петрол да е 32.9 млн барела дневно, което е с около 600 000 барела по-малко отколкото миналата година.

 

Европейски борсов пазар: Европейските сектори се очаква да последват примера на своите колеги от Азия и да стартират сесията със загуби. Несигурността около Турция кара инвеститорите да изтеглят своите капитали от акциите и да ги вливат в safe haven активи. На полезрението на трейдърите днес застава доклада за инфлацията във Великобритания.

 

Щатски борсов пазар: Месечното проучване на Bank of America на фондовите мениджъри показва позиционирането на мениджърите: най-големите дълги и къси позиции. Проучването се следи от някои спекулатори като contrarian signal. Идеята е, че позицията, която е най-претрупана с пари от фондовите мениджъри е най-изложена на риск от long squeeze: тъй като повечето фондове имат предопределени ограничения на загубите от всяка една позиция, то неочакван рязък спад в цената на дадена акция може да удари стоп-лосовете на големите финансови алокатори, отключващи потоп от sell-stop поръчки. Това е теорията. На практика индикаторът не е безупречно надежден, нито може да се използва успешно за тайминг на контра-тренд позиция. Въпреки това го намираме за полезен, защото дава обща картина за позиционирането на големите финансови институции; освен това дава и груба идея за това кои позиции са изложени на особено големи рискове (и загуби) при неочаквано обръщане на тренда. Най-популярната стратегия, за седми пореден месец, остава дълга позиция на FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google) и дълга позиция на BAT (Baidu, Alibaba, Tencent). Фактът, че това остава най-претрупаната позиция сред фондовите мениджъри за седми пореден месец показва и основната слабост на проучването: не може да се използва за нацелване на timing от трейдъра.

 

Икономически календар за Европейската и Щатска борсови сесии:
11:30 Великобритания - CPI
15:30 САЩ - Продажби на Дребно
16:15 САЩ - Индустриално Производство
17:00 САЩ - Бизнес Запаси
17:30 САЩ - Петролни Запаси


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни