www.varchev.com

Варчев Финанс: Trading day in one post 18.04.2018

Trading day in one post

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатски борсов пазар: Като цяло азиатските индекси се търгуват с повишение. Японския Nikkei е с 1.23% нагоре, Topix с 0.83%. Корейският Kospi напредна с 1.23%. Австралийския ASX добави 0.22% към стойността си. Китайските пазари се търгуват със смесени настроения. Hang Seng е с 1.07% повишение, докато Shanghai composite и Shenzhen composite изтриха 0.03% и 0.37% от стойността си.

 

FX пазар: USD отново отслабва. Въпреки, че фундаментално щатския долар би трябвало да поскъпва, инвеститорите странят от нея. Дори нещо повече, шортовите залози към ETF-и следящи долара продължават да се покачват. Повишение на щатската валута можем да очакваме в края на 2018 и началото на 2019г. Тогава най-вероятно ще се усети по-силно разликата между лихвените проценти на централните банки. EUR/USD явно е твърдо решен да остане в консолидацията си. За момента не е удачно да търсим каквито и да е позиции на двойката. По-добре е да изчакаме достигане на зоната на подкрепа или съпротива или пробив на някоя от тези зони, за да търсим позиции. GBP: Паунда се радваше на инвеститорски ентусиазъм през последните няколко седмици. За кратък момент островната валута достигна до най-високата си точка от Brexit насам, след което се понижи под съпротивата. Лихвеното повишение през Май вече е отразено от пазара. Сега идва ред да се отрази, че няма да има друго повишение до края на 2018г., а това значи най-вероятно понижение на паунда. CAD: Канадският долар остава сред най-високо ценените валути на пазара. Високата цена на петрола подкрепя стойността на канадската валута. Срещу долара, CAD е навлязъл в широк средносрочен възходящ тренд, но все пак остава силен .За момента е по-добре да изчакаме достигане на подкрепата около цена 1.2370 преди да предприемаме действия.

 

Commodities market: GOLD се задържа в средата на консолидацията си. Цената на ценния метал се движи в чопи пазар вече 4-ти месец. От една страна покачващата се инфлация в САЩ и прогнозите за агресивно повишение на лихвеният процент от страна на FED би трябвало да натиснат цената надолу. От друга страна обаче, глобалната и политическа несигурност не дава мира на инвеститорите и те търсят убежище при блестящия метал. OIL: Фючърсите на черното злато индикират повишение по време на азиатската сесия. Brent петрола се търгува с 0.5% повишение на цена 71.90$ за барел, а WTI е с 0.5% повишение на цена 66.85$ за барел.

 

Европейските борсов пазар: Европейските индекси продължават възходящото си движение. Немския DAX ще отвори с 25 пункта повишение на цена 12610 евро, френския CAC с 10 пункта повишение на цена 5365 евро и великобританския UKX с 2 пункта повишение на цена 7342 паунда.

 

Американски борсов пазар: Изглежда инвеститорите отново се качиха на бичия влак. И 3-те големи щатски бенчмарка пробиха над основните си съпротиви, което подсказва, че низходящото движение може би е към края си. Намираме се в разгара на отчетния сезон. За момента компаниите представят по-добри от очакваните фискални резултати, което всъщност е и причината за повишението на индексите. Оставаме положително настроения към американския борсов пазар.

 

Икономически календар за Европейската и Американска борсови сесии 18.04.2018

 

11:30 Великобритания - Продажби на дребно
11:30 Великобритания - PPI
11:30 Великобритания - CPI
12:00 ЕС - CPI
17:00 Канада - Решение за базисния лихвен процент
18:15 Канада - Пресконференция на BoC
21:00 САЩ - Бежова книга



Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни