www.varchev.com

Варчев Финанс: Trading day in one post - 23.05.2018

Varchev Finance Trading Pit

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатски борсов пазар - Азиатските индекси се оцветиха в червено, след като Доналд Тръмп заяви, че не е доволен от последния кръг търговски преговори с Китай. Япония е най-губещият в Азиатския регион, като Nikkei се понижи с 1.29%. Topix изтри 0.98%. В Южна Корея, Kospi се търгува без промяна, тъй като Тръмп поздрави Samsung и LG за постигнатия прогрес по търговските отношения и в областта сигурността на потребителите. В Китай, Hang Seng се срина с 0.65%, Shanghai с 0.48%, а Shenzhen с 0.23%.

FX пазар - Очаквано, на фона на пониженията на фондовия пазар JPY взима предимство пред основните валути. Японската валута регистрира ръст от 0.35%. Най-губещи се оказват AUD и NZD, тъй като икономиките на Нова Зеландия и Австралия са пряко зависими от икономическото развитие на Китай. В момента обаче неговото бъдеще е разклатено от икономически търкания между САЩ и Китай. В подкрепа на натиска за NZD оказа и публикацията на RBNZ, че скоро не обмисля затягане на монетарната политика. Това се отрази силно негативно на кивито, а нашите очаквания са спада да продължи и по време на европейската сесия. EUR и GBP се търгуваха без особено изменение по време на азиатската сесия, но днес очакваме важни икономически данни от Еврозоната и Великобритания, които ще продиктуват дневните настроения. Ако трябва да говорим топ губещите валути днес, то TRY несъмнено обира всички точки. Валутата се обезцени с близо 2% само за 3 минути в началото на азиатската сесия, на фона на бездействието от страна на турската централна банка. Преди близо два месеца турските финансови власти намекнаха, че ще повишат лихвите с цел да прекратят непрестанния спад на лирата, но това не се случи. Последният краш. който достигна пиково понижение от близо 4% бе осъществен в рамките на няколко минути, най-вероятно от азиатска банка затваряща позиции на TRY.

Commodity пазар -  Спекулациите, че ОПЕК най-вероятно ще пристъпи към увеличение на производството следващия месец се увеличават значително. Действията ще са в отговор на опасенията за спад в износа на Венецуела и евентуален недостиг на Ирански петрол. Пазарната реакция към момента е понижение на петрола от близо 2% само за ден. Очаквам понижението да е краткосрочно и предвид фундамента цената да се задържи в близост до текущите нива. Златото се търгува с леко повишение, основно заради притесненията около фондовия пазар и отношенията САЩ - Китай.

Европейски борсов пазар - Фючърсите на европейските индекси индикират понижение. DAX ще стартира европейската сесия с 20 пункта по-ниско на цена около 13147 евро. Френският бенчмарк CAC40 ще отвори с гап надолу от 5 пункта, а UKX с 4. Очаквам натиска върху акциите да се запази и по време на европейската сесия. В началото на сесията очакваме важни данни от Германия и Еврозоната, които биха могли да окажат влияние на акциите и да наблюдаваме засилена волатилност.

Щатски борсов пазар - Американските индекси отчетоха понижение във вторник, след като президентът Доналд Тръмп заяви, че не е доволен от търговските преговори между САЩ и Китай Той също така каза, че най-очакваната среща със Северна Корея може и да не се случи в края на краищата. След тези коментари Dow Jones падна със 178,88 пункта до 24 834,41 пункта, като акциите на Boeing поевтиняха с 2,5%. S&P 500 се понижи с 0,3% до 2 724,44 пункта с най-голям спад, отчетен в енергетиката. Технологичният Nasdaq загуби 0,2% от стойността си и затвори на 7 378,46 пункта.

Икономически календар за Европейската и Щатска борсова сесия - 23.05.2018г.

10:30 Германия - Производствен PMI
11:00 Еврозона - Производствен PMI
11:00 Еврозона - PMI в сферата на услугите
11:30 Великобритания - CPI
16:45 САЩ - PMI в сферата на услугите
17:00 САЩ - Продажба на нови домове
17:30 САЩ - Петролни запаси
21:00 САЩ - Доклад на ФЕД


 Trader Petar Milanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни