www.varchev.com

Варчев Финанс: Trading day in one post - 29.08.2018

Varchev Finance Trading Pit

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатски борсов пазар: Азиатските пазари са в смесена територия в Сряда сутрин, след печалбите на Wall Street през нощта - като Nasdaq и S&P 500 удариха нови върхове. Японският Nikkei 225 е с 0.42% повишение, докато Kospi нарасна с 0.15%. ASX 200 е с 0.31% нагоре. Hang Seng напредна с 0.12%.

 

FX пазар: TRY отново се търгува под натиск, тъй като трейдърите претеглят беглите усилия на Турция да ръководи преговорите и търговските си взаимоотношения със САЩ. В допълнение на всички проблеми към момента, турския финансов министър Berat Albayrak заяви, че търговските санкции срещу Турция биха могли да дестабилизират Близкия Изток. След срещата с френския си колега в Париж Albayrak изтъкна надеждите на Анкара за по-добри връзки с Европа и се насочи към Съединените щати, като заяви, че санкциите от страна на САЩ могат в крайна сметка да влошат терористичните и бежанските кризи в региона. Президентът на САЩ Donald Trump този месец нареди удвояване на митата върху алуминий и стомана, внесени от Турция, което доведе до мерки за отмъщение от Анкара. Технически, USD/TRY подава сигнали, че предстои втора възходяща вълна. Както обикновено се случва след силна волатилност на даден инструмент, при TRY триъгълната формация отново беше налице. В момента цената реализира пробив във възходяща посока, преминавайки над силно ниво на съпротива. Фибоначи също е в подкрепа на ръста. През последните 2 седмици, цената достигна 50% Фибоначи корекция на последната вълна, след което ревърсира нагоре и образува триъгълник. 50SMA и 200SMA са бичо разположени, а RSI остава над 50, но извън зона на свръх-покупки - тренда остава в сила. Sequential отброява двойка отгоре - импулса все още е в начален стадий.

 

Commodities market: Инвеститорите в борсово търгувани фондове проследяващи цената на златото предпочетоха да трупат къси позиции през последните 13 седмици. Това бе продиктувано от дългия период на понижение на ценния метал поради ред причини. Като основна причина за краха на ценния метал е силния ръст на USD, а в допълнение разпродажбите по фючърсните борси и заниженото търсене на физическо злато. Подобна серия не сме наблюдавали от 2013г., когато златото бе подложено на подобна вълна разпродажби. Предвид сигналите за слабост при USD, както опитите на Тръмп да окаже влияние върху политиката на ФЕД най-вероятно ще окажат положително влияние върху метала, като очаквам ако не ръст, то поне задържане на цената около текущите нива. Технически цената се намира далеч от подкрепа или съпротива, като текущия Price Action сочи, че тест на зоната около 1200/1205 е най-вероятни сценарий. Там ценния метал най-вероятно ще се задържи за по-дълъг период от време.

 

Европейски борсов пазар: Днес евро индексите ще стартират в положителна територия след силното представяне на Азия. Днес липсват важни икономически новини от еврозоната, но за сметка на това, трейдърите очакват доклада за БВП за второто тримесечие в САЩ. То ще бъде публикувано в 15:30 наше време. Очаквам положителен и спокоен старт и печеливша търговия през първата половина на сесията. Следобед обаче може да донесе проблеми на инвеститорите, тъй като разочароващи данни от САЩ + повишена ликвидност от Щатските трейдъри + факта, че часът съвпада с края на обедната почивка в Лондон може да обърка нещата на интрадей биковете в Европа.

 

Щатски борсов пазар: Възобновяването на NAFTA (с важни промени) поне между Мексико и САЩ представлява важна политическа победа за Тръмп и може да представлява промяна в стратегията му. Политическата победа най-вече ще подкрепи Републиканците в изборите за конгрес този ноември. Тъй като Мексико е важен търговски партньор, който е интегриран в supply chain на много големи американски предприятия, възобновяването на търговската сделка с Мексико ще послужи на Републиканците като доказателство, че президентът (който е Републиканец) винаги постига най-доброто за държавата си, въпреки агресивните си методи. Промяната в стратегията може да е по-значима в дългосрочен план. След като успя да отдалечи почти всичките си икономически и военни съюзници (Франция, Канада, Германия, Китай, Турция, например), Тръмп и САЩ се оказаха в търговски конфликт с почти целия развит свят. Това, разбира се, поставя САЩ в слаба позиция. Новата стратегия на Тръмп може да е да заздрави отношенията си с важни икономически партньори като Канада и Мексико (а може би и ЕС), което ще му даде по-добра основа, от която да води икономическа война с Русия, Китай и Иран. Това, разбира се, означава, че възобновяването на NAFTA (поне между САЩ и Мексико) не е положително за Китай и китайската икономика; точно обратното. Освен ако Китай не измени цялостно подхода си към икономиката и търговията, САЩ вероятно ще използва търговската сделка с Мексико като упора, от която да постави допълнителен натиск върху Китай. Това прави и планираните за септември мита върху $200 милиарда внос от Китай още по-вероятни.

 

Икономически календар за Европейската и Щатска борсови сесии:
09:00 Германия - Потребителски Климат
15:30 САЩ - Брутен Вътрешен Продукт
17:00 САЩ - Чакащи Продажби на Жилища
17:30 САЩ - Петролни Запаси


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни