www.varchev.com

Варчев Финанс: Trading day in one post - 30.05.2018

Trading Setup

Рейтинг:

12345
Loading...

Азиатски борсов пазар: Азиатските акции паднаха под ключова техническа подкрепа, мечи сигнал за дяловете в региона. MSCI Asia Pacific Index се понижи под 200 периодната си тази сутрин, за първи път от почти 2 години, поставяйки се в позиция на риск да прекъсне бичата си поредица една сесия преди да достигне рекорда от 500 последователни дни. Рисковите активи страдат тази седмица, тъй като политическата нестабилност в Италия и подновените търговски напрежения между САЩ и Китай са хванали в хватката си финансовите пазари.

FX пазар: Brexit най-накрая започна да оказва пряко влияние върху икономиката на Великобритания. Брутният вътрешен продукт на Великобритания продължава да показва модели на забавен растеж на годишна база. На второ четене увеличението на икономиката през първите три месеца на годината е в размер на 0,1% спрямо предходното тримесечие. Това е най-слабият растеж от края на 2012 г., когато икономиката на страната се сви с 0,1%. На годишна база също няма изменение - 1,2%. Паунда отчете значително понижение, а що се отнася до инвеститорите, това което чакат те да видят е подобряващи се икономически данни след слабото първо тримесечие на 2018г. Ако има пробив в продажбите на дребно, това ще подкрепи паунда и ще засили очакванията, че Английската централна банка може да увеличи лихвите през август. Към момента пазарните участници претеглят вероятността за повишение на лихвите от страна на Bank Of England на 51% през август. За сравнение, преди последната среща на банката този процент беше 62%. Турската валута отчита най-голямо повишение в световен мащаб, след като централната банка се опита да донесе повече яснота на лихвения режим, който беше помрачен от превъзходството на други водещи валути. Усилията на създателите на политики за опростяване на неуредиците за по-бързи темпове предоставиха известно облекчение на лирата, която е сред най-слабо представящите се валути на развиващите се пазари този месец.

Commodities market: Възходящия тренд в цените на петрола се удари в насрещна стена с голяма бързина, като и Brent и WTI, продължават да падат след съобщение от Саудитска Арабия и Русия, че обсъждат промяната в политиката за добив. Този ход идва на фона на рекордното производство на суров петрол в САЩ и изненадваща печалба, която натиска WTI да отстъпи с 8 долара за барел спрямо Brent, най-голямата разлика за повече от три години, което прави американския петрол по-достъпен за купувачите, особено в Азия.

Европейски борсов пазар: Европейските пазари поеха тежък удар, тъй като подновените рискове в Италия и Испания тежат на индексите. Днес очакванията са за леки загуби при стартиране на сесията, като новините в Германия веднага ще начертаят пътя за деня. Очакват се данни за Продажбите на Дребно, Промяната в Безработицата и CPI - 3 основни индикатора за здравето на четвъртата по големина икономика в света.

Щатски борсов пазар: Щатските акции се търгуваха с понижение във Вторник, след като политическата несигурност в Италия изпрати еврото надолу, а продължаващите трудни разговори в Китай не правят услуга на индексите. Банковите акции усетиха най-силните поражения. През днешната сесия ще получим данните за ADP Employment Change и Брутен Вътрешен Продукт, като те ще бъдат с основно значение за движенията на индексите. Въпреки негативния сентимент, добри резултати тук могат да вдъхнат доверие на инвеститорите.

Икономически календар за Европейската и Щатска борсови сесии:

09:00 Германия - Продажби на Дребно
11:00 Германия - Промяна в Безработицата
Неуточнен Час Германия - CPI
15:15 САЩ - ADP Промяна в Заетостта
15:30 САЩ - Брутен Вътрешен Продукт
15:55 САЩ - Червена Книга
17:00 Канада - Решение на BoC за Нивата на Лихвите


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни