www.varchev.com

Всички рискове пред глобалната икономика в един пост

varchev finance

Рейтинг:

12345
Loading...

Глобалната икономика показва признаци на свиване през 2019 година, давайки напредък на страховете от рецесия и натискайки централните банки по цял свят да запазят пасивната си позиция.

Този стрес кара правителствата да пускат негативни прогнози за своите икономики. Във Вторник, Световната Търговска Организация сряза очакванията си за търговията за 2019 и показа данни, най-ниски за последните 3 години. OECD намали икономическите си очаквания миналия месец и предупреди за задаващи се рискове, които могат да доведат и до по-лоши събития.

Забавяне на инерцията

Slower Momentum

Що се отнася до търговията, акциите, валутите и лихвените нива на централните банки, ето няколко фактори, които според нас остават рискови за глобалната икономика.

1. Търговия

Диспута между САЩ-Китай продължава с пълна сила, без да има на този етап ясни сигнали за разрешение. Китайската икономика, като една от най-силните в света, въпреки това показва признаци на несигурност, като първоначално имаше негативни данни, говорещи за свиване, като след тях има и признаци за възстановяване. Като данните за първото тримесечие на 2019 сочат към свиване, анализ на Bloomberg Economics дава ясни сигнали за продължаваща слабост. Сентимента при немските компании показват признаци на надежда през Март месец, въпреки понижението за последните 6 такива.

Highs and Lows

Тази болка ясно се усеща в Азия, дом на едни от най-експортно ориентираните предприятия и икономики. PMI в целия континент тепърва започва да отразява несигурността.

A little boost

2. Политическа несигурност

Търговските преговори и тарифната война водят до очевидния въпрос - е започне ли политиката да се бърка с фундамента? Също в този куп са и Brexit, множеството избори - някои от които доста объркани - като тези в Тайланд - както и резкият обрат в пътя на глобалната монетарна политика. Политическата несигурност в Китай остава под прожекторите, тъй като анализаторите се опитват да разберат как управляващите ще се справят със свиването на икономиката.

Hazy Outlooks

Във Великобритания, Brexit се превърна в тежест, която просто не иска да се премахне, все още натискаща капитала и широкия икономически растеж. Според British Chambers of Commerce, активността на инвестициите е на най-ниското ниво за последните 8 години.

External Demand Stabilizing

3. Финансови условия

Финансовите пазари изглеждат издръжливи на фона на всичко това, въпреки че продължават да показват сигнали на стрес.

За момента Bloomberg U.S. Financial Conditions Index - който измерва цялостното ниво на финансов стрес на пазарите (кешови, облигационни и фондови) - поне изглежда малко по-добре, след като се докосна до 2 1/2 годишно дъно през Декември. Позитивна стойност при този индекс сигнализира за добри финансови условия, докато негативна говори за затягане на финансовата картинка.

Easy Money

4. Силата на Долара

Представители на развиващите се пари са особено настроени към всякакви трайни признаци, че зелените пари ще се върнат към пътя на укрепване, който добави голям натиск и несигурност през 2018 година. Доларът остава в относително по-силен срещу основните валути, особено при сравнение с позициите им преди година.

Holding Strong

5. Икономически изненади

Добавяйки към вече лошите икономически дати е и факта, че анализаторите не са особено добри в прогнозирането напоследък. Докладите изненадват неприятно - това е последната тенденция - особено в САЩ, Европа и Азия.

Още по-притеснителен е и фактът, че икономистите са ужасяващи в това да прогнозират идваща рецесия.

Bad numbers

6. Ниска инфлация

След като Jerome Powell определи инфлацията като "едно от най-големите предизвикателства на нашето време", упоритото ниска инфлация събра още повече внимание около света. Въпреки безпрецедентната монетарна подкрепа, централните банкери остават без успех в опитите си да акумулират стабилен ценови растеж.

Inflation Headache

7. Дълг

Докато притесненията около дълга варират от икономика до икономика, една зона събира повече внимание напоследък - включително от бившия Президент на Fed Janet Yellen - щатският пазар за заеми с ливъридж. UBS Group AG и Deutsche Secirities INc. коментираха този риск.

Losing Streak

Източник: Bloomberg Finance L.P.

Chart: Used with permission from Bloomberg Finance L.P.


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни