www.varchev.com

Всичко което трябва да знаете за пазарите следващата седмица (24.06-28.06)

Рейтинг:

12345
Loading...

S&P 500 достигна рекордно високо ниво за втора поредна сесия в петък, тъй като надеждите за търговски преговори между Вашингтон и Пекин бяха повдигнати от решението на вицепрезидента на САЩ Mike Pence да разтакава с планираната реч за политиката на Китай.

Решението е взето на фона на "положителни признаци", че търговските преговори с Китай биха могли да тръгнат в правилната посока.

Инвеститорите са предпазливи оптимисти по отношение на срещата на високо равнище на Г-20. Ако там бъде постигнат напредък, пазарите ще отпразнуват това.

Сега акциите се очаква да влязат в серия от три поредни седмици на печалба, след като през месец май отчетоха най-лошото си месечно представяне от страховете, че продължителната търговска война ще удари глобалния икономически растеж.

Относно ситуация Оманския залив, президентът на САЩ Donald Trump заяви, че е прекъснал военния си удар срещу Иран в отговор на това, че Техеран свали американски дрон, но възможността за отмъщение от страна на САЩ бутна цените на суровия петрол и помогна за повишаване на енергийния сектор. Не трябва да се пренебрегва възможността от ескалация на напрежението през уикенда, за това бъдете предпазливи. През последните седмици САЩ на няколко пъти са изпращали свежи военни елементи в Близкия Изток. Но числото е малко - само 2000 души. Това не дава ясна предпоставка, че предстоят военни мисии за тях. Но факта е, че за някои военни елементи графика на пристигане е бил стеснен, а на пехотинците престоят е бил удължен. Евентуален удар от страна на САЩ несъмнено ще окаже влияние на пазара, като ще изстреля цените на петрола и сигурните убежища, като Gold и JPY, и ще потопи рисковите активи и пазара на акции. Ако САЩ реално атакува Иран това ще доведе до много сериозни последици. Прокси силите и съюзниците на двете страни са страни като Ливан, Сирия, Ирак и Йемен. Нарушените взаимоотношения могат да избият по непредвидим начин. Не само към САЩ, но и към Израел, както и създаването на предпоставка за тотално възпиране на логистичните вериги за доставки на петрол.

Скъпоценните метали продължава шеметното си рали, като в Gold тества психологическата бариера $1400. Настроенията относно скъпоценния метал остават положителни, но е възможа корекция преди следващото рали. Palladium възобнови възхода си и към момента единствения изоставащ е Платината, тук ще търсим възможности за печалба, защото е вероятно пазара да издърпа изоставащия.

На FX пазара, долара се бори да поеме глътка въздух, след като Федералният резерв на САЩ се присъедини към световните компании в плановете за намаляване на лихвените проценти, за да стимулира забавящия се икономически растеж. Пазарите вече ценообразуват три намаления на лихвения процент преди края на годината, започвайки от следващата среща през юли, като най-смелите прогнози стигат до пет съкращения до средата на 2020 година. Като цяло на валутния пазар е мрачно, защото централните банки са в конкуренция, кой по напред да облекчи паричната политика, така че въпросът е коя валута да се продава. Английската централна банка остана единствената с по-мек тон в сравнение с другите централни банки, като гласува единодушно, да запази лихвените проценти на 0.75% и да се придържа към посланието си, че ставките ще трябва да се повишат, стига Великобритания да избегне излизане от Европейския съюз без сделка. Йената продължава да трупа печалби и към момента изглежда най-стабилната валута на Форекс пазара. Една от малкото добри възможности, на които може да се заложи е CAD, техниката и фундамента дават основание да направим извод, че предстоят силни дни за Канадския долар.

Бърз поглед към икономическия календар показва, че следващата седмица, ще получим повече информация за глобалния растеж, тъй като Великобритания, САЩ и Канада ще оповестят данни за брутния си вътрешен продукт, а централната банка на Нова Зеландия ще има съвещание относно монетарната политика, промени не се очакват.


 Trader Georgi Bozhidarov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни