www.varchev.com

Глобален шок в цената на петрола, заради граничния данък на Тръмп

Рейтинг:

12345
Loading...

Много е казано относно въздействието върху долара от предложения граничен данък, но малко е споменато за това как той може да повлияе на стоковото производство като цяло и в частност петрола.

Damien Courvalin от Goldman Sachs установи, че граничния данък ще накара компаниите за добив на нефт „рязко да увеличат дейността си“ като резултат от по-ниските корпоративни данъчни ставки, което агресивно ще стимулира шистовия сондаж. Това ще доведе до шок в световната цена на петрола, пращайки цените на вътрешния пазар високо, докато глобалните цени намаляват.

Въпросният данък би оказал инфлационен натиск върху разходите на американските услуги и намаляне разходите на чуждестранните производители. По-нисък корпоративен данък „може да принуди дефлационен отговор“ на други места и по-нататъшно намаляване на страничните разходи за петрола. С една дума „цените на петрола в САЩ ще се повишат незабавно и рязко, спрямо глобалните цени на петрола“.

Ако цените на вносния петрол останат същите като тези на вътрешния, тогава американските рафинерии ще имат стимул да ползват само вътрешно производство, като само стойността ще бъде приспадната от данъка, а американските производители ще имат стимул само да изнасят, вместо да продават на вътрешния пазар, тъй като няма да има такса за износ. Това би довело до рязко поскъпване на цените на вътрешния пазар на петрол, спрямо световната цена.

Заради по-голямото търсене, спрямо производството на петрол в САЩ, се налага да се внася. При това положение цените ще бъдат в ръцете на производителите, при въвеждането на тази политика и ще могат да ги таксуват, докато не започнат да предпочитат да внасят външен суров нефт.

Финансовите пазари ще очакват това ново равновесие и вътрешните цени на петрола да реагират незабавно, за да компенсират въздействието на граничните промени и да оставят рафинериите със същата стимулираща политика, да консумират вътрешно произведен или внесен суров нефт.

Големината на това относително движение на цената може да бъде определено от новата корпоративна данъчна ставка на САЩ и при 20% това би означавало американските цени да се търгуват 25% по-високо спрямо световните цени на петрола.

Goldman предупреждава, че увеличаването на американската продукция би създало „обновен голям излишък през 2018г“ и че тогава може да настъпи „внезапен спад в световните цени на петрола“, тъй като другите производители ще компенсират увеличението на американския износ. ОПЕК вероятно ще увеличи производството, доставките ще растат и занапред кривата ще се мести в стръмно “contango“.

По отношение на цените, по-високата цена на американския петрол би довело до малък ефект върху растежа на търсенето на гориво в САЩ от потребителите. С покачване на цената от 5 долара за барел, търсенето ще нарасне до 70 000 барела дневно през 2018г, спрямо 55 хиляди от настоящата прогноза. Междувременно рафинериите ще бъдат оставени с излишък като резултат от граничната такса.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни