www.varchev.com

Две причини поради които малките щатски компании няма да се възползват от Trump Tax Reform

US SMALL CAP, Libor SP and other

Рейтинг:

12345
Loading...

Първо, защото междубанковия лихвен процент в Лондон, известен още като Libor се покачва и второ, защото USD бележи понижение ден след ден.

До средата на октомври 2017г. представянето на Russell 2000 беше доста по-добро от това на SP500 и в това имаше смисъл: по-малките фирми са склонни да бъдат фокусирани на местно ниво, отколкото техните големи съперници с по-голяма капитализация и като такива са готови да се възползват повече от спада в корпоративния лихвен процент в САЩ.

Но около това време тримесечните разходи за Libor започнаха да се покачват и в крайна сметка достигнаха 40 базисни пункта за малко повече от три месеца. Скоро след това, Dollar Index се насочи на юг и потъна до най-ниското си ниво от началото на 2015г.

Peter Boockvar, главен инвестиционен директор в Bleakley Financial Group, отбеляза в понеделник, че повече от 40% от дълга на малките компании е с плаващ лихвен процент и поради това компаниите са силно податливи при покачване на междубанковите лихвени проценти, като Libor. Въпреки, че някои от тези фирми са използвали деривати за ефективно преобразуване на плаващия лихвен процент във фиксирани задължения, те все още са по-чувствителни към лихвените проценти, отколкото техните по-големи партньори, които са се захванали с облигационно емитиране през последните години. В допълнение, по-големите компании са склонни да получат подкрепа от отслабването на долара, тъй като печалбите им се реализират в чужбина. За сравнение малките компании разчитат на някои вносни стоки и изцяло на местния пазар.

Източник: Bloomberg Pro Terminal

Jr Trader Petar Milanov

Bloomberg: Two Reasons Why U.S. Small Caps Aren't Cashing In on Tax Reform


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни