www.varchev.com

Две са основните причини USD да остане слаб

Рейтинг:

12345
Loading...

Инвеститорите усещат ефекта на слабия старт на долара тази година. Неговият индекс, който измерва силата му срещу основните валутни конкуренти падна с 3.5% от началото на годината, добавяйки към загубата от 10% през 2017. Само за изминалата седмица, зелената валута се понижи с 1.7%.

Какво стои зад тази негативна тенденция?

Централните банкери и новото управление на Фед

Политиката на централната банка се счита за една от най-големите движещи сили на валутите, така че агресивният тон на Фед и очакванията за три увеличения на лихвения процент през 2018 г. изглежда противоречат на слабото представяне на USD. Но истината може би се крие другаде.

"Пазарът смята, че знае какво ще направи Европейската Централна Банка и се притеснява за новия режим на Фед", твърди Steven Englander, главен стратег на Rafiki Capital Management.

ЕЦБ изостава от Фед по отношение на прекратяването на програмата си за количествени облекчения и повишаване на лихвите, но агресивният тон на банката в комбинация със силните икономически данни в блока направиха общата валута по-атрактивна, позволявайки й да се засили срещу долара.

Междувременно Janet Yellen председателства последната си среща на Фед. Новият президент Jerome Powell представлява нова и неизвестна епоха, като трейдърите се питат дали той ще почете наследството на Yellen за постепенна нормализация на политиката.

"Управителите на Фед се различават от финансовите министри, при които всеки знае, какви са техните позиции по отношение на политиката", каза Englander. "За момента Powell не е бил много проницателен, за това и долара се търгува предпазливо. Въпросът е дали Фед ще бъде по-отворен за политически натиск."

Търговската политика и позицията на администрацията към долара

Трейдърите останаха предпазливи, докато очакваха повече информация относно търговската политика на администрацията при речта на Donald Trump във Вторник. Те останаха разочаровани.

"Силите, които в момента понижават долара са по-скоро структурни и политически, отколкото циклични, тъй като щатската администрация се фокусира върху опитите да овладеят външните дисбаланси на държавата", каза David Bloom, главен FX анализатор от HSBC.

Миналата седмица коментарите на министъра на финансите Steven Mnuchin и президента Donald Trump предизвикаха пазарна волатилност, като Mnuchin каза, че по-слабият долар е добре дошъл за търговията. Тъй като зелената валута беше вече слаба, това доведе до въпроса дали правителството изоставя политиката си за силен долар, която съществува от средата на 90-те години.

Trump след това направи свои коментари, казвайки, че Mnuchin не е бил разбран правилно, а долара ще става все по-силен и по-силен.

В края на краищата става ясно, че на валутните анализатори им е трудно да преценят как ще действа администрацията по отношение на слабата местна валута. При преговарянето на Северноамериканското споразумение за свободна търговия между САЩ, Канада и Мексико например изглежда е постигнат напредък само седмици след като канадските официални представители говореха за по-голяма възможност САЩ да се оттеглят изцяло от търговския пакт.

Залозите са високи, но несигурността е още по-висока.

Източник: Bloomberg Pro Terminal

Jr Trader Alexander Kumanov


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни