www.varchev.com

Дейвид Уинтън Хардинг - основател на Winton Capital Management

Рейтинг:

12345
Loading...

Дейвид Уинтън Хардинг е британски бизнесмен, основател  и главен изпълнителен директор на Winton Capital Management. Той преди това е съосновател на Man AHL (бивша Adam, Harding & Lueck).

Хардинг предпочита количествени инвестиционни стратегии, с помощта на научни изследвания, като основа за решенията за търговия. Неговите благотворителни дейности включват създаването на един стол в университета в Кеймбридж и център на Института Макс Планк за човешкото развитие, като и двата са посветени на изучаването на риска, както и основаването на програма за научни изследвания в областта на физиката на устойчивостта в лабораторията Кавендиш към Университета Кеймбридж.

Дейвид е учил физика в колежа Сейнт Катрин към Университета на Кеймбридж, като се дипломира през 1982 г. с отличие. По-късно същата година той започва стаж при Wood Mackenzie, брокер на ценни книжа. След две години, той се присъединява към брокерска фирма за фючърси Johnson Matthey & Уолъс, като търговец на стокови фючърси.
През 1985 г. Хардинг става търговец на фючърси за Sabre Fund Management, един от първите съветници за търговия със суровини (CTAs) в Обединеното кралство. Той разчитал на неговата научна основа да проектира търговски програми за фючърсните пазари, като останал във фирмата в продължение на две години, до основаването на Adam, Harding & Lueck (AHL) през 1987 г. с Майкъл Адам и Мартин Луек.

Фирмата е създадла AHL като количествено фокусиран CTA. През 1989 г. ED&F Man (която по-късно става Man Group) закупили 51 процента от акциите на фирмата. Когато Man е закупила цялата фирма през 1994 г., Хардинг става ръководител на Man Quantitative Research. През 1996 г. той напуска, за да създаде своя собствена фирма. Според Barron's, Хардинг е напуснал Man след като се е разочаровал от липсата на акцент върху научните изследвания и бюрокрацията при работа в голяма фирма.

Хардинг основава Winton Capital Management, фирма за управление на инвестиции, през 1997 г. Тя е кръстена на малкото му име и първото име на баща му. Според списание Hedge Fund Review, неговата цел е да покаже, че бизнесът може да се развива успешно на базата на емпирични научни изследвания, вместо да разчита на маркетинга. Вдъхновен от американския хедж фонд за управление на активи Renaissance Technologies, Хардинг наемал учени във фирмата, за да се създаде силна изследователска среда и да се използват количествени, статистически изследвания на тенденциите на пазара, за да се информира за своите търговски решения.

Фондът бе стартиран през 1997 г. с 1,60 милиона щатски долара в активи, като до 2013 г., има има нетна възвръщаемост от средно 15% годишно. Към Февруари 2012 г., Хардинг е стартирал още два фонда Winton и неговата фирма притежава общо $ 28,5 млрд щатски долара в активи.

Хардинг е описан от коментатори в индустрията като "един от пионерите на хедж фонд индустрията". Той е класиран сред първите 50 мениджъри на хедж фондове в света на списание Alpha, и е 131 в списъка за най-богатите Sunday Times Rich 2014.

През 2010 г. Хардинг е бил най-добре платеният мениджър в Лондон с 60 млн. паунда за годината. През 2011 г. Дейвид основава изследователски отдел на Winton Capital Management, а през септември 2012 г., оглавява списъка на The Independent за "най-големите британски данъкоплатци". В рамките на 6 дни платил 34 млн. паунда, за приходи от 84 млн. лири.


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни