www.varchev.com

Джон Неф - когато искате да се похвалите с печелившата си сделка е време да я затворите

Рейтинг:

12345
Loading...

Джон Неф завършва с отличие бакалавърска степен от Университета в Толедо през 1955 година. Докато работи като анализатор на ценни книжа в National City Bank Of Cleveland, където остава в продължение на осем години, той получава магистърска степен по бизнес администрация от Case Western Reserve University през 1958 година.

Той се присъединява към Wellington Management Co през 1964 г., превръщайки се в портфолио мениджърът на Windsor, Gemini & Qualified Dividend Funds. Той се оттегля през 1995 г. след повече от три десетилетия на забележителни, по-добри от пазарните, инвестиционни резултати. Инвестиционната автобиография на Неф - "Джон Неф относно инвестирането", е публикувана през 2001 година.

Средната годишна обща възвращаемост на Джон Неф от фонда на Vanguard - Windsor Fund по време на неговия 31-годишен мандат (1964-1995) като портфолио мениджър е била 13.7%, спрямо подобна възвращаемост от 10.6% на индекса S&P 500. Той е показал голяма последователност в надхвърлянето на възвращаемост на пазара, като надминава широкия индекс на пазара 22 пъти по време на неговия мандат и е бил редовно в топ сто на мениджърите на фондове.

Той е смятан за "професионалиста на професионалистите," защото много мениджъри на фондове са поверявали парите си на него с убеждението, че те ще бъдат в сигурни ръце.

Джон Неф не се описва нито като инвеститор в стойност или контра инвеститор, а вместо това предпочита да характеризира неговият подход на инвестиране като закупуване на "добри компании, в добри индустрии, с най-ниски съотношения цена-печалба." Въпреки отказа му от стила на инвеститор в стойност или контра инвеститор, кариерата на Неф във инвестиционния мениджмънт показва значителна доза от този тип стратегия на инвестиране.

Неф практикува портфолио концентрация над диверсификацията. Той купува акции от всички размери - големи, малки и средни капитализации - толкова дълго, докато те показват ниски съотношения P/E, което той определя като "ниско P/E инвестиране." Две от любимите тактики на Неф за инвестиране са да купува на лоши новини, след като акцията е направила значителен спад, и да предприеме "непреки пътища", за да купуват в популярни индустрии. Това включва, например, закупуване на акции на производители на сондажни тръби, които продават на компаниите за петролни услуги с "горещи акции" (които са твърде скъпи акции за Неф).

Той проповядва срещу участието в "адреналиновите пазари" ( инерционно задвижвани ) и предпочита срещи лице в лице с ръководството на компанията, за да оцени неговата почтеност и ефективност. За повечето индивидуални инвеститори, този тип контакт не е реалистична възможност, но въпреки това, като се използват строгите основни техники за анализ на Неф, които се прилагат за финансовите отчети на компанията, ще се появят достатъчно показатели за представянето на мениджмънта, което да компенсира невъзможността да се взаимодейства директно с мениджърите на компанията.

Както беше отбелязано от Райън Фърман в неговото интервю с Неф за Motley Fool от Юли 2006, "повечето големи инвеститори са сериозни книжни плъхове" и Джон Неф не прави изключение: "Той стана известен с вземането на всяко седмично копие на Wall Street Journal вкъщи за второ четене през уикенда." Фърман също съобщил, че Неф прочита Value Line религиозно. Инвеститорите в акции ще бъдат добре посъветвани, ако също като Неф, отдадат на тези два източника на насоки в инвестирането толкова внимание, колкото е възможно.

"Не винаги е лесно да се направи това, което не е много популярно, но това е мястото, където ще направите вашите пари. Купувайте акции, които изглеждат зле на по-малко внимателните инвеститори и изчакайте, докато се разкрие тяхната реална стойност."

"Аз никога не съм купувал акция, освен ако, по мое мнение, тя не е била в разпродажба."

"Успешните акции не ви казват кога да продавате. Когато усещате, че искате да се похвалите, тогава може би е време да се продава."


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни