www.varchev.com

Джунглата на Wall Street според стилa на търгуване

Рейтинг:

12345
Loading...

Когато става въпрос за дивата природа, на фондовия пазар инвеститорите могат веднага да се идентифицират с бикове и мечки. Но съществуват и други животни от джунглата на фондовия пазар.

Бикове и мечки
Бикът характеризира онези инвеститори, които са оптимистично настроени за перспективите на фондовия пазар и вярват във възходяща пазарна тренд. В пълна противоположност е мечката: това е инвеститор, който е убеден, че пазара се отправи в посока спад.
Не е известно как е възникнало това схващане. Най-популярно е твърдението, че е получено от бойните стилове на двете животни – мечка, която напада надолу с лапите си, докато бика тласка нагоре с рогата си.

Бичият и мечи пазар определят условията на пазара на база посочените по-горе обстоятелства.
И така бичи пазар е този, който изглежда, че ще бъде в процес на дългосрочно изкачване. Мечи пазар характеризира този пазар, който изглежда, че ще е в процес на дългосрочен спад.

Eлен

В тази категория, участниците на пазара не се интересуват от начина на поведение на бика или мечката. Те купуват акциите на първично публичното предлагане от компанията и ги продават веднага с отваряне на пазарите. Това се прави с надеждата да се възползват от нарастването на цената на акциите, което им дава възможност да реализират бърза печалба.

Пилета и Прасета

Това се отнася за лица, които подхождат страхливо на фондовия пазар и стоят настрана. Техният страх надделява над стремежа им да реализират печалби, така че те се придържат към консервативните инструменти като облигации, банкови или фирмени депозити.
Те не обичат риска.

От друга страна, прасетата действат по-рисковано. Те са нетърпеливи, готови да поемат по-голям риск, да инвестират на база горещи новини, искат да направят бързи пари на момента. Това са точно тези трейдъри, които се парят жестоко, като губят пари на финансовите пазари. "Биковете правят пари, мечките правят пари, прасета се колят" е една стара поговорка, която предупреждава срещу прекомерната алчност и нетърпение.

Вълци

Животното е било заето като аналогия на силните и мощни лица, които биха могли да използват наказателни или неетични средства, за да правят пари. Зад тези борбени или свирепи натури се крият измамите, свързани с престоящи сътресение на пазара и то точно когато става дума за стабилизация.

Най-запомнящ се пример е този на Джордан Белфорт, осъден по обвинения за измама с акции и манипулация на фондовия пазар. Неговите престъпления и начин на живот са описани през 2013 г. във филма на Мартин Скорсезе – “Вълкът от Уолстрийт“.

Пазарният вълк понякога се използва, за да се опишат действията на различните индивиди, които работят заедно, за да манипулират пазара. Например, една група от инвеститори може да използва тактиката "лов на вълци”, за да насочат акциите на една компания към продажба на акции в режим short.

Мъртво рикоширащо коте
На фондовия пазар това е жаргон, който се свързва с временното възстановяване. Това би могло да означава временен подем на пазара в средата на меча позиция. При мъртва котка се забелязва краткотрайно възстановяване, след което низходящия тренд продължава. Това произтича от обяснението, че ако заметнете силно мъртва котка срещу стена, тя ще отскочи - но тя ще е мъртва.

Щраусите
Икономистът George Loewenstein от Carnegie Mellon University въвежда термина "щраус ефекта", за да опише начина, по който инвеститорите придържат главите си в пясъка по време на лоши пазари, надявайки се, че тяхното портфолио не е сериозно засегнато. В инвестиционния контекст, "щрауса" се свързва с представата, че когато тази голяма птица усеща опасност, тя заравя главата си в пясъка.

По същия начин, инвеститори, които проявяват поведението на щрауса, игнорират негативните новини с надеждата, че ще отминат. Като цяло, ако не знаете със сигурност движението на портфолиото си, винаги можете да сте обнадежден, че някак си успявате да наложите ред.


 Trader Milko Zashev

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни