www.varchev.com

Доводите срещу низходящия пазар остават крайно недостатъчни

Рейтинг:

12345
Loading...

Финансовите лидери на страните от Г-20 се договориха през уикенда да увеличат полаганите от тях усилия за реформи и да избегнат конкурентната валутна девалвация, за да повишат разочароващия икономически растеж.Те отбелязаха, че прекалено ниските лихвени нива няма да бъдат достатъчни за осъществяване на икономическата експанзия.

През последните седмици финансовите пазари трябваше да преглътнат множество лоши новини - най-вече от Китай. Износът на Китай се сви през август, в същото време китайският внос се влоши за 10-и пореден месец. Това доведе до рязко повишение на търговският излишък на Китай до 60,24 млрд. долара при очаквания за 48,2 млрд. долара и след позитивен търговски баланс за 43,03 млрд. долара през юли. Слабите данни за износа и вноса през август вероятно ще подсилят опасенията за състоянието на китайската икономика през втората половина на 2015. В последно време лоши новини идват и от други страни. Освен от пряко обвързаната с Китай Австралия, развиващите се икономики от източник на надежда се превърнаха в повод за притеснения.

Бумът на капиталовия пазар в последните години на практика беше осигурен чрез централните банки. Фед и ЕЦБ наситиха пазарите с нисколихвени валути в огромни количества. При почти нулеви лихвени нива, институционалните инвеститори (пенсионни, застрахователни и под.) се оказаха в трудно положение, защото трябва да гарантират определена доходност.

През последните години се забелязват и други феномени – някои корпорации използват печалбите не за нови инвестиции, а за по-щедра възвръщаемост към акционерите, докато други емитираха облигационни емисии и с тях изкупуваха обратно акции, моделирайки избрани финансови коефициенти.

Съвсем естествено е продължителната политика на "евтини пари" да структурира все повече несигурност и колебания.

Посоката за Фед е към по-високи лихви, защото състоянието на американската икономика е по-скоро възходящо. Друг успокояващ факт е, че Германия изнася стоките си предимно в Европа. По данни на DW едва 7% от германската продукция отива за Китай. Евростат оповести положителни данни за общия икономически растеж, но след редуцираните прогнози на ЕЦБ. Според данните от тази сутрин, японската икономика се е свила с по-малко от очакваното през второто тримесечие. Това временно редуцира рисковите опасения, а EUR и JPY продължават да функционират като основни "carry trade" валути.

Цените на суровините са изгодни за вносителите, но създават сериозни проблеми на износителите. На този фон под натиск спрямо USD остават валутите на Австралия, Нова Зенландия, Сингапур, Русия... Повод за притеснения дава и силната обвързаност на HKD с USD, което може да го постави в крайно неблагоприятно положение спрямо CNY и много анализатори допускат, че HKD ще е следващата административно девалвирана валута.

Наближава и 10 септември, за когато е насрочено заседанието на първите шест арабски производители на петрол в Катар. Засега няма никакви индикации, че производството ще бъде редуцирано. На преден план остават целите за съхраняване на пазарния дял, а цените дори не са включени в официалния дневен ред.

Всичко това поражда огромни страхове за развиващите се страни и инвеститорите продължават да изтеглят оттам големи парични обеми.

JrTrader G.Hristov


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни