www.varchev.com

Доходността по щатските ДЦК с ново дъно след FOMC

Рейтинг:

12345
Loading...

Бенчмаркът на доходността по щатските ДЦК достигна най-ниското си ниво от година насам, след като притесненията на инвеститирите за икономиката единствено се засилиха след вчерашното решение на FED да остави лихвите непроменени.

10 - годишните облигации - един от най-важните и следени дългови инструменти в света, падна под 2.5% за първи път от началото на 2018, след което успя да се покачи леко до 2.51%.

Това е поредния драматичен спад в доходността. От ноември месец 2018 г., индекса е паднал с повече от 70 базисни пункта, когато за първи път се появиха притесненията за световната икономика, което стартира масово разпродаване на щатските пазари.

Федералните вече бяха индикирали, че обмислят малко по-dovish подход по-рано през тази година с цел да  успокоят силно волатилните пазари и цените на облигациите. В сряда, представителите на ФЕД потвърдиха позицията към монетарно затягане, променяйки първоначлания си план за вдигане на лихвите през тази година от два към нула. Този ход от страна на ФЕД също подхрани отново страховете в инвеститорите, че икономическите условия продължават да се влошават. Тези страхове в момента рефлектират върху доходността по държавните ценните книжа.

Някои инвеститори се притесняват, че FED може дори да отидат и по-далеч и да подрежат лихвите преди края на тази година. Вероятността, която инвеститорите допускат за реално пдрязване през тази година се е покачила до 40%, от 25%.

Спадът в държавнните ценниг книжа също повлече и европейските облигации надолу. Облигациите и без това бяха под натиск заради слабите икономически данни и нарастващите притеснения около излизането на Великобритания от ЕС, а остават 8 дена до Brexit.

Източник: Financial Times


 Trader Martin Nikolov
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни