www.varchev.com

Европейските пазари най-уязвими към sell-off

Рейтинг:

12345
Loading...

Тази година поведението на европейските пазари наподобява по-скоро това на развиваща се държава, а не на развита западна икономика. Затова смятаме, че всякакво задълбочаване на кризата в развиващите се пазари ще завлече със себе си и Европа. Причините са най-вече две. От една срана рисковете около Брексит, липсата на план за имигранти, неразбирателство между брюкселската бюрокрация и Италия, Унгария и Полша в комбинация с опитите на Русия да отдалечи Източна Европа от ЕС създават изпълнена с рискове политическа атмосфера. От финансова гледна точка много от големите европейски компании са силно изложени към развиващи се пазари в Азия и Близкия Изток.

Това са рисковете пред икономиките на европейските държави.

Великобритания

Рисковете от Брексит се успокояват в последните седмици, след като Мишел Барние и Ангела Меркел увериха пазарите, че ще бъдат направени компромиси за бъдещото сътрудничество между ЕС и Великобритания. Същевременно, обаче, несигурностите по Брексит остават: най-вече решение за ирландската граница. При задълбочаване на финансовата криза в развиващите се пазари, тези фактори вероятно ще задълбочат разпродаването на паундове и великобритански акции. Освен това Великобритания е европейската държава с най-голям финансов дефицит (публичен + частен), около 5%:

Въпреки това, в по-дългосрочен план сме оптимистични към паунда и към великобританските акции, и следим пазарите за сигнали, които да ни подскажат за промяна в инвеститорския сентимент:

"Buy" UKX: Фибоначи модел "5-0" дава подкрепа на UK биковете

GBP/USD: Факторите, които ще следим за обръщане на тренда - Европейската сесия днес

Citi: Великобританските акции са на историческото си дъно от Втората световна война

Швеция

Изборите в Швеция на 9-и септември (понеделник) са ключови за Европа: сред водещите партии на изборите са Социал-Демократите, анти-имигрантска и анти-ЕС партия, която вероятно ще постави Швеция и ЕС в конфликт. Очакваме спадове в кроната (SEK) преди и след изборите, най-вече след като шведската централна банка (Riksbank) реши да забави повишаването на лихвите, цитирайки политически рискове и липса на засилване в инфлацията.

Това не задължително е лошо за шведските пазари. Шведската икономика е сред най-силните в Европа от кризата насам, а като износител слабата шведска крона ще подкрепи местните компании. Смятаме, че ниските лихви ще подкрепят силното представяне на шведските банки, особено тези с по-мащабни международни операции като SEB Group и Swedbank.

Италия

Това е вероятно най-изразеният риск за Европейския съюз. Преговорите за италианския бюджет ще продължат до 27-и септември. В последните дни Матео Салвини се опитва да успокои пазарите, че италианския бюджетен дефицит няма да надвиши 3-те % определени като граница от Европейската комисия.

Факторите, които ще следим относно Италия дискутираме тук: Какво ни казват италианските ДЦК за EUR/USD: Европейската сесия днес

До голяма степен, инвеститорите вече бягат от рискови европейски активи. През изминалата седмица инвеситорите са изтеглили над $100 милиона от по-рискови европейски облигации, и са добавили $238 милиона в рискови американски облигации.

Това е въпреки факта, че фундаментите на европейските компании са по-позитивни от фундаментите на американските компании, според JP Morgan Asset Maнagement и други.

Източник: Bloomberg Finance L.P.

Графики: Used with permission of Bloomberg Finance L.P.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни