www.varchev.com

Европейските хедж фондове изостават от своите щатски колеги

Рейтинг:

12345
Loading...

Мениджърите в $545 милиардната индустрия, по-голяма част от които живеят в Лондон констатират, че е все по-трудно да се правят пари в мътилката на фондовите пазари и на фона на стимулите от централните банки.
Някой от големите имена в сферата като Lansdowne Partners LLP и Winton Capital Management Ltd са на червено от старта на миналата година.
Много от фондовете не се представят добре и изостават от своите американски колеги, които до голяма степен се облагодетелстваха от скока на акциите и облигациите след избора на президента Тръмп.
"Европейските търговски стратегии не се представят много добре", каза Pablo Urreta, ръководител на изследванията в Sussex Partners, компания която съветва институционални клиенти на големите хедж фондове.
Докато европейските мениджъри не инвестират в европейския пазар, много други, базирани в САЩ трейдъри са се възползвали от 16.7% доходност на SP500 от началото на миналата година. За сравнение Stoxx Europe 600 донесе на своите инвеститори само 4.3% за изминалата 2016 година.
Мениджърите базирани в Северна Америка донесоха 6.9% през 2016 година според данни на HFR.
За сравнение мениджърите от Великобритания достигат доходност от 1.2% като цяло, а тези от Европа достигат 1.3%.
През последния месец обаче Европейските мениджъри се справят по-добре и тяхната доходност е в размер на 1.2% в сравнение с 1.1% на техните американски колеги.
Сред нашумелите имена които са на червена територия са Lansdowne Partners които управляват около 19млрд евро. Мениджърите на компанията са изгубили 15.2% миналата година и още 2.9% от началото на тази година. Компанията започна да се извинява в писма към своите клиенти за загубите които претърпява към момента.
Winton Capital, един от най-големите компютърно задвижвани търговци в света, който работи с повече от $30млрд в активи, загуби 3% през миналата година и добави 1.2% от началото на годината до 14-ти февруари.
Brevan Howard, фонд базиран в Швейцария, натрупа 3% през изминалата година след като имаше две поредни години на загуба. През изминалия месец фонда е загубил 1.5%.
Хедж фондовете в световен мащаб страдат и от трилионите долари които централните банки използват за стимулиране на икономиките си. Това прави трудна работата на мениджърите да различат кои ценни книжа са евтини и кои скъпи.
Изборът на Тръмп от друга страна тласна индексът на политическата неопределеност изготвен от Goldman Sachs до нови най-високи стойности. Въпреки това акциите от SP500 се покачват рязко нагоре в пълно противоречие с индекса на политическата неопределеност и според специалистите които го изготвят това не е добре за акциите и прави работата на мениджърите още по-трудна.
Заради по-голяма дисперсия в цените на акциите в САЩ може да има малко по-добри възможности от Европа, казва Karim Leguel - глава на hedge-fund solutions в J.P.Morgan Alternative Asset Management.
Хедж фондовете в миналото се е очаквало да се справят във всякакви ситуации, независимо от пазарните движения. Но те са склонни да се справят по-добре когато пазарите са тренд.
В САЩ също има тенденция да се вливат пари в специализирани сектори, които са се представили добре, например като технологичния сектор.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни