www.varchev.com

Ето защо е добър момент да инвестираме в енергийни компании

Рейтинг:

12345
Loading...

Организацията на страните износителки на петрол вчера взе решение за удължаване на срока за по-малко добив на петрол в организацията и някои страни извън нея. Това повлия положително на някои енергийни компании, въпреки очакванията, че запасите ще останат на рекордно високи нива.

Някои от инвеститорите очакваха доста по строги мерки от страна на ОПЕК, но и така не ги получиха. Въпреки това инвеститорите вярват, че мерките в крайна сметка ще доведат до по-високи цени и по-малко предлагане от потреблението.

Възможността за по-високи цени на петрола в близките седмици обаче, не е истинската причина за ръста на енергийните акции.

Ето шестте причини поради които покупката на енергийни акции в момента е добра инвестиция

1. Петролните акции спаднаха прекалено много, но петролът не.
Енергийните акции са най-лошо представящите се през тази година, докато петролът продължава да се търгува на нивата от началото на годината. Това се дължи най-вече на песимизма около енергийните компании.

2. Глобалните петролни запаси намаляват.
Много от страните производителки бяха в свръхпроизводство през Ноември и Декември и тогава доведоха до глобално пренасищане на пазара. След първоначалните мерки взети от страна на ОПЕК глобалните запаси започнаха да спадат, а след удължаването на програмата за съкращаване на добива тенденцията се очаква да продължи и за напред.

3. Обслужващите компании се нуждаят от по-високо заплащане.
Енергийните анализатори от Barclays очакват средната цена на разходите да достигне до 10%. Това от своя страна ще ограничи ръста в производството, а като резултат ще видим по-високи цени на суровината.

4. Производството на енергия е в постоянно състояние на спад.
Единственото нещо в петролната индустрия което никога не спира е изчерпването. Ако потреблението на петролни продукти остане на същото ниво, то след време нуждите на потребителите ще изпитват затруднение. Поради тази причина можем да наблюдаваме постепенен ръст в цената на петрола.

5. Големите петролни компании съкратиха с много инвестициите си в големи проекти.
В отговор на резкият спад през 2014-2016 година, големите производители на петрол по целият свят, намалиха рязко инвестициите си в иновации и дългосрочни проекти. Това от своя страна ще ги принуди да използват остарели технологии за добив които след време няма да са рентабилни спрямо нуждите на потреблението и ще изискват повече средства за добиване. Това разбира се, ще се отрази в крайната цена на суровината.

6. Геополитическата нестабилност заплашва доставките.
Големите производители на петрол се сблъскват с проблеми вкъщи, които могат да нарушат доставките във всеки един момент. Венецуела е в размирици поради протести срещу правителството. В Либия производството е застрашено от Ислямска Държава. Саудитска Арабия, вторият по големина производител в света се нуждае от високи цени на петрола, за да може да финансира програми за развитие на региона и нови работни места, с цел да поддържа мира в страната. Саудитска Арабия е в близост до максималните нива на добив, което означава, че ако цената се срине те няма да могат да увеличат производството си с цел повече приходи. Това не е добре за региона и ако мирът там се наруши най-вероятно ще видим силен ръст в цената на черното злато.

Ето и 16 компании чрез които можем да се възползваме от ситуацията:

- Continental Resources inc (NYSE: CLR)
- Occidental Petroleum Corp. (NYSE: OXY)
- Helmerich % Payne Inc. (NYSE: HP)
- Nabors Industries Ltd. (NYSE: NBR)
- Dominion Energy Inc. (NYSE: D)
- Ness Corp (NYSE: HES)
- Matador Resources (NYSE: MTDR)
- Oasis Petroleum Inc. (NYSE: OAS)
- Murphy Oil Corp. (NYSE: MUR)
- Spark Energy (NYSE: SPKE)
- Carrizo Oil and Gas Inc (NYSE: CRZO)
- SM Energy Co (NYSE: SM)
- Parsley energy inc (NYSE: PE)
- Energy XXI Gulf Coast Inc (NYSE: EXXI)
- Chesapeake Energy Corp (NYSE: CHK)
- Superior Energy Services Inc (NYSE: SPN)

Източник: Bloomberg Pro Terminal

Jr Trader Petar Milanov


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни