www.varchev.com

Ефекта "обратни изкупувания" след данъчната реформа - позитивно за акциите в САЩ

Рейтинг:

12345
Loading...

След първоначалната презентация на новия данъчен кодекс инвеститорите в САЩ вече избират внимателно технологичните, здравните и потребителските компании, които се очаква да използват потенциални данъчни спестявания, за да купят обратно част от своите акции, нещо характерно в такива ситуации , което ще доведе до по-голямо търсене на акции.

Привлекателни компании, където се очаква по-голям ефект от данъчните спестявания са: Texas Instruments Inc (TXN), Microsoft Co (MSFT) и Southwest Airlines Co (N: LUV) привлекателни в две направления - отчасти защото се очаква по-голямо обратно изкупуване на акции или специални дивиденти, ако данъчната реформа премине под някаква друга форма.

Републиканският план ще намали корпоративните данъци до 20% от 35% и ще позволи на компаниите да върнат външната си печалба с 12% данъчна ставка, процес, известен като репатриране. Като цяло, американските компании държат около 2,6 трилиона долара извън граница.

Богати на кеш технологични компании с голямо международно присъствие, като "Майкрософт", вероятно ще върнат парични средства на акционерите чрез еднократен дивидент, дори ако Конгресът приеме репликационен закон, а не широка данъчна реформа, каза Санторо.

Когато Конгресът позволи на американските компании да върнат чуждестранните печалби с намалена данъчна ставка през 2004 г., Microsoft издаде специален дивидент от 3 долара за акция, а спестените пари от данъци сега при тази данъчна промяна вероятно ще доведе до нещо подобно, каза Санторо.

Goldman Sachs (NYSE: GS) изчислява, че републиканската данъчна такса ще увеличи корпоративните обратни изкупувания с 75 млрд. Долара до 590 млрд. USD през 2018 г. Междувременно Bank of America Merrill Lynch (NYSE:BAC) смята, че около половината от репатрираните пари ще се използват за обратно изкупуване, а останалите ще бъдат изразходвани за придобивания и други инвестиции.

Обратното изкупуване на акции често дава краткосрочен скок в цената на акциите на дружеството, както чрез понижаване на общият брой наличните акции, така и чрез подобряване на показателите като печалба на акция и възвръщаемост на собствения капитал, заради по-малкия брой акции след обратното изкупуване.

И все пак обратното изкупуване, което достигна своя връх през 2016 г., се забавя през последните три години, тъй като нарастващите оценки на акциите ги правят по-скъпи и инвеститорите призоваха компаниите да инвестират повече в бъдещето си, като харчат за фабрики или изследвания.

Texas Instruments, например, заяви през септември, че ще купи още свои акции за 6 млрд. USD, като удължи програма, която е намалила общия й брой акции с четвърт през последните пет години.

"Купуването на собствени акции е най-данъчно ефективното нещо, което можеш да направиш с капитала си, а когато купуваш своя собствена акция, знаеш точно какво купуваш"

Това е причината да се очаква ралито при пазара на акции да продължи, въпреки че до голяма част позитивите са акумулирани в цените.

Стефан Д. Ангелов - Head of Stocks Trading
Bloomberg


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни