www.varchev.com

Ефекта от слабото евро все още не се усеща в Европа

Рейтинг:

12345
Loading...

Изглежда странно на пръв погледна за един силно ориентиран към износ континент да не почувства позитивните ефекти от по-слабата валута. Това се случва и с европейските акции, които се представят по-зле от американските, въпреки, че Европа е в по-добрата валутна позиция. Коментарите на Benoit Coeure от ECB в петък отпратиха еврото на по-ниски нива след като той спомена, че от Централната банка биха могли да започнат да предоставят на банките нови дългосрочни заеми, а акциите отчетоха ръст.

На теория, слабото евро трябва да подкрепи цикличните компании и износа. Проблемът, който се крие зад еврото е, че натежават слабите макроикономически данни, както и политическия хаос на Стария континент.

Еврото кръжи около най-ниското си ниво от 2017 г., и все още остава да видим дали ще успее да се отблъсне в краткосрочния план. От UBS Wealth Management смятат, че единната валута ще остане в тесни граници от 1.12 до 1.16 за поне още пет месеца, след което цената ще започне да се покачва. За да стане това обаче, данните от Европа трябва да се подобрят.

Кои сектори биха били облагодетелствани от слабото евро? От BNP споменават секторите aerospace и defense като най-възможните победители. Луксозните стоки също биха набрали скорост, ако обаче търсенето от Китай се засили. Основните авиолинии също, което ще засили конкуренцията в цените на билетите. Колкото до индустриалния сектор - той ще се нуждае от позитивни новини около преговорите между САЩ и Китай преди да видим подобрения и там.

От друга страна, търговците на дребно с дрехи поемат също последиците от слабото евро, защото те имат доста разходи в чуждестранна валута, но приходите им са в евро. Да не забравяме и за банките, които са доста "близки" с еврото, най-вече след като ECB се обвързаха с по-разхлабена политика, имайки предвид слабата икономика.

Какво следва за еврото? Стратезите от Deutsche Bank казват, че щатския долар стана силен заради търговската война, Brexit и политическата криза в Италия от миналата година. В очакване на soft Brexit и сделка между САЩ и Китай през следващите седмици, "зелените" пари започват да губят позиции. От обратната корелация на щатския долар със суровините, петролът расте.

Източник: Bloomberg Finance L.P.

Графики: Used with permission of Bloomberg Finance L.P.

 


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни