www.varchev.com

Ефектът FOMO завладява щатските пазари

Рейтинг:

12345
Loading...

Инвеститорите продължават да "наливат" все повече пари в щатските акции, като ралито от началото на годината изглежда,че не може да бъде прекъснато от абсолютно нищо. Доста рязка смяна на настроението от страна на инвеститорите спрямо пазарите, което е учудващо на пръв поглед на фона на доскорошното рали при облигациите и слабите очаквания за икономически растеж.

Оптимизмът около търговските преговори и последните сигнали от страна на FED, че забавят фискалната си политика изстреля S&P500 до това да запише едно от най-добрите си представяния за първите три месеца. Brexit сигурността и рисковете около глобалния растеж не притесняват вече толкова инвеститорите, колкото страха от пропуснатите бъдещи печалби. Изглежда, крипто - FOMO - ефекта се пренася на фондовите борси.

Акциите бързо се стабилизираха миналата седмица след като за първи път от 2007 г., станахме свидетели на обръщане на кривата на доходността. Друг катализатор, който инвеститорите посочват за доброто настроение е оптимизмът около преговорите между САЩ и Китай, които ако са успешни ще стабилизират световната икономика, което ще повиши и корпоративните печалби.

Въпреки слабите прогнози за предстоящия сезон на отчетите, някои инвеститори обаче оставт оптимистично настроение заради смяната в хода на Федералния Резерв. След като инвеститорите изтеглиха своите пари от щатските взаимни фондове и борсово - търгуваните фондове в началото на годината, повече от $25 милиарда се наляха обратно в тях в края до 13 март.

Инвеститорите отново след това изтеглиха своите пари от подобни фондове през следващите седмици, увеличавайки своите експозиции към акции. Повече от 80% от активните трейдъри казват, че моментът е подходящ да се инвестира на американските пазари.

Според някои анализатори, пикът на силното търсене на акции може да се случи точно когато компаниите започнат и засилените си програми по обратно изкупуване на акции, в подкрепа на основните индекси.

За момента S&P500 е нагоре с 13%, като едни 3% делят индекса от върховете записани миналия септември месец.

Секторите, които повеждат пазарите напред, като технологичния, се очаква да докладват за намаляване на печалбите в двоен размер. Дори циклничните акции, които са обвързани със здравословното състояние на икономиката като акции в индустриалния сектор и енергийния, продължават да задвижват пазарите нагоре. Независимо от икономическото забавяне. Това е илюстрация на конфликтните сигнали, които получаваме от пазарите на акции и облигации.

Дори и да намаляват прогнозите за отчетите в момент на покачване на акциите, основните индекси са станали и по-скъпи, съотнесени към компаниите за следващите 12 месеца. P/E съотношението на S&P500 базиран на печалбите от миналата година, записа най-голямата си стойностот от юни 2009 насам.

"Хората сега започват да стават доста агресивни". - казва Benjamin Lau, главен инвестиционен стратег за Apriem Advisors. "Клиентите не искат да пропуснат това движение. Тепърва обаче предстои трудното - да се оправдаят очакванията".

Източник: The Wall Street Journal


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни