www.varchev.com

Започна ли Trump току-що търговска война - Европа са определено на това мнение

Steel Production

Рейтинг:

12345
Loading...

Европейската Комисия предупреди Donald Trump в Петък, че няма просто да стои безучастна след последното решение на Щатския лидер за тарифи при вноса на стомана и алуминий.

"Ние много съжаляваме за това решение, което изглежда като очевидна интервенция за защита на местната индустрия в САЩ, която не се основава на която и да е национална сигурност," заяви председателят на Европейската Комисия Jean-Claude Junckler.

Trump съобщи в Четвъртък, че САЩ ще наложат 25% тарифа върху вноса на стомана и 10% тарифа за вноса на алуминий още през следващата седмица.

"ЕС е бил близък съюзник по сигурността на САЩ в продължение на десетилетия. Няма да останем безучастни, докато нашата индустрия бива удряна с несправедливи мерки, които излагат на риск хиляди европейски работни места," каза Junckler

Комисията ще отнесе въпроса до Световната Търговска Организация.

Европейският комисар по търговията Cecilia Malmstrom заяви, че проблемът, пред който е изправен световният пазар на стомана и алуминий е свръхкапацитетът, причинен от "непазарна продукция". Китай са критикувани от години, че прилагат дъмпинг на субсидираната от държавата излишна стомана към Европа, Съединените щати и други страни.

Такава тактика намалява цените до неустойчиви нива за местните производители. Китай отрича, че се занимава с дъмпинг и не се нарежда сред първите 10 източника за вноса на стомана в САЩ, сочат данни от IHS global Trade Atlas. Китай е сред най-големите износители на алуминий в Съединените щати.

"Тези мерки от САЩ ще имат отрицателно въздействие върху трансатлантическите отношения и върху световните пазари, а освен това ще увеличат разходите и ще намалят избора за американските потребители на стомана и алуминий, включително индустрии, които внасят тези стоки", каза тя. "ЕС ще потърси консултации за разрешаване на спорове със САЩ в Женева при първа възможност".

Все още е рано да се каже как правителствата ще отговорят на това. Ако администрацията приложи тези тарифи - има 5 нации, които ще пострадат най-много. Бразилия, Канада и Южна Корея са най- големите износители на метал към САЩ, а Русия и Обединените Арабски Емирства са най-големите износители на алуминий.

Има голям шанс тези страни да отвърнат на удара на САЩ, като изберат стратегически Щатски продукти, на които да наложат тарифи от своя страна. Това ще се отрази негативно на световната икономика, като лошите търговски отношения между страните ще имат негативен ефект върху компаниите и индексите.

Важно е да се погледне какво Щатите продават на нациите, които могат да бъдат най-много засегнати от тарифите.

Канада определено могат да се прицелят върху вноса на автомобили, части за коли, камиони и рафиниран петрол. Те заемат общо 18.9% от износа на САЩ към Канада.

Други сектори, които ще бъдат под натиска на търговските взаимоотношения са злато-добивните компании, фармацевтични продукти.

Списък с произведените в САЩ продукти, които заемат най-голям процент в общия износ към тези 5 страни.

Canada
Частите за автомобили заемат 6.4% от щатския износ към Канада
Автомобили: 5.5 %
Камиони за доставка: 4 %
Рафиниран петрол: 3 %

Brazil
Рафиниран петрол: 12 %
Пакетирани медицински (химични продукти): 2.4 %
Медицински инструменти: 2.1 %
Пшеница: 1 %

South Korea
Интегрални схеми: 6.4 %
Автомобили: 3.7 %
Оборудване за фото лаборатории: 4.5 %
Царевица: 2.1 %

Russia
Строителни превозни средства: 4.2 %
Автомобилни части: 3.2 %
Автомобили: 2.8 percent

UAE
Автомобили: 8.7 percent
Излъчващо оборудване: 5.8 %
Злато: 3.7 percent
Експлозивни боеприпаси: 3.7 %

Източник: Bloomberg Pro Terminal

Jr Trader Alexander Kumanov


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни