www.varchev.com

Защо би трябвало да се притесняваме за пазарите през 2015 година

Рейтинг:

12345
Loading...

Песимистични нагласи за глобалната икономика през 2015 година

От 2009 година насам, инвеститорите на световните пазари много сериозно пренебрегват опасностите, създавайки положителни сценарии върху всяка информация. Сега икономическия и неикономическия риск се възраждат отново.

Влошената глобална картина, заедно с новите рискове около Гърция може да доведат до корективно движение на индексите в началото на 2015 година.

През 2014, растежът в развитите икономики беше слаб. Европа едвам преодоля рецесията. Дори и мерките, които Японското правителство предприе не бяха достатъчни, да се преборят с четвъртата година на рецесия, за последните шест. Дефлацията е типичен проблем и за двата региона. Англия и САЩ бяха светлината в тунела, но и те не успяха да оправдаят очакванията.

Не е цветна картинката и по отношение на безработицата и приходите. Харчовете на бизнеса останаха ниски. Темпа в международната търговия се забави.

Развиващите се пазари загубиха своя импулс. Развитието на икономиките на Китай и Индия се забави. Бразилия, Южна Африка и Русия са жертви на ниските цени на стоките.
Забавеният ръст на Китай оказа влияние по цялата верига на доставките, предизвиквайки верижна реакция от Югоизточна Азия до Източна Европа. Това също така се отрази на Австралия, Нова Зенландия и Канада, които не бяха засегнати от рецесията и последиците от високите цени и нарастващите обеми от стоков експорт.
Също така нивата на дълг се повишават. Дългът в публичния сектор продължава да се увеличава, въпреки усилията, дефицитът да бъде ограничен. Размерите на дългът на Япония, Италия и Франция постоянно се увеличават, а тези страни не предприемат мерки за неговото стабилизиране.

Глобалната икономика е слаба, дори и след необичайните финансови стимули предприети от централните банки. В това отношение много държави ще бъдат принудени да намалят лихвените си нива и да налеят свежи пари за да избегнат повишаването на националните валути. Китай и Южна Корея вече са предприели мерки по подобие на Япония.

Цените на някои стоки, особено на петрола спаднаха много рязко. Това доведе до слабо търсене и повишено предлагане, особено на енергийните пазари. Също така доведе и до по-силен долар и засили очакванията за повишаване на лихвените равнища.

Ниските цени на стоките, ще засегнат производителите, особено в развиващите се пазари. При определени условия това може да засегне дори и банковата система.

Сега много инвеститори пренебрегват опасностите и страховете. В замяна на това те влагат много интелект и правят много анализи да подържат тази своя заблуда.


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни