www.varchev.com

Защо индексите в Европа падат ?

Рейтинг:

12345
Loading...

Европейските акции днес разширяват загубите си. Оптимизмът от предишната седмица изчезва, под натиск от повишените рискове и ръст на търсената съответна рискова премия в цената на активите.

Първи риск: След данните от Китай отново се задълбочиха притесненията от постоянния спад на търсенето във втората най-голяма икономика, въпреки пропагандата за още стимули и активността, която демонстрира PBOC. Балансът на износа и вноса се влоши повече от очакванията. Картината е доста под официалните правителствени цели за растеж от 6% през настоящата година и ясен знак за продължаващата слабост на потреблението. Китайските данни веднага удариха автомобилния сектор и добивните компании. Рискът е много актуален и за пазарите на суровини.

Специално за Германия, ситуацията е още по-песимистична, след скандала със софтуера за  вредните емисии при VW и заплахата (от вчера) на Европейската инвестиционна банка да разследва самостоятелно и да направи изискуеми предсрочно кредитите, предоставени на VW на стойност 4,6 млрд. EUR.

Вторият риск продължават да бъдат ниските лихвени нива в глобален мащаб които предизвикаха кредитна експанзия и масивно натрупване на дългове, особено видимо в Китай.

Днешните слаби инфлационни данни от Еврозоната представляват пряк проблем за ЕЦБ и за нейната програма за "количествени улеснения" съществуваща с основната цел да повиши икономическия растеж и потребителските цени. Допълнение е новата дефлационна вълна във Великобритания,  която ще принуди BoE да продължи с настоящата си политика на рекордно ниски лихвени нива.

Трети риск: Продължава страхът от хаос на развиващите се пазари. Федералният резерв непряко дирижира движенията чрез слуховете за лихвите и всеки път, когато вероятността за вдигане се повиши, капиталите се втурват извън развиващите се пазари, отразявайки се пагубно върху местните валути и облигации.

Четвърти риск: Нестабилността в Близкия Изток и Северна Африка се отразява пряко на Европа (но и на целия свят), както с бежанците, така и чрез страха от тероризъм.  Силната развиваща се турска икономика е под сериозен политически натиск, а тя е мост за близкоизточните рисковете към цялата еврозона.

Като пети риск може да се добавят колебанията в цените на петрола, от които пряко се влияе примерно цялата руската икономика. Последният доклад на ОПЕК показа, че добивът е на максимални нива от последните три години, което се тълкува от трейдърите като негативен тренд-фактор. Понижението при добива в САЩ не оказва в случая никакво влияние.

Шести риск: Никой не е наясно с истината за руската война в Сирия. Съществената разлика между руския и американския подход е че няма точна информация както за намеренията, така и за разходите по тази операция.  От официалните представители на властта в РФ знаем само, че сирийската операция не се нуждае от допълнително финансиране.

Не е случайно, че индексът на института Zew за икономическите очаквания в цялата еврозона рязко се влоши през октомври. Натрупаният системен риск ще коригира цените на активите, докато акумулира новата, приемлива за пазара рискова премия.

 

G.Hristov / Head of Fundamental Analyzes


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни