www.varchev.com

Сделки без комисионни - няма безплатен обяд

Stock Market

Рейтинг:

12345
Loading...

Една от най-големите истории на Wall Street в последно време е вълната от онлайн брокери, които елиминираха комисионните си за търговия с акции и ETFs.

Interactive Brokers, Charles Schwab Corporation, TD Ameritrade Holding Corp и E*TRADE Financial Corp са сред групата, отрязала комисионните на нула и техните акции се сгромолясаха, като резултат на това.

Но само защото трейдърите вече не плащат такси за сделка, това изобщо не означава, че брокерите не получават пари.

Няма безплатен обяд.

Сега повече от всичко, брокерите ще разчитат на плащания от потока на ордери (Payment for Order Flow, PFOF)

Маркет мейкърите плащат на своите ритейл брокери за привилегията техните клиенти първи да получават ордерите. Маркет мейкъра ще изпълни директно срещу ритейл ордера (ако вярват, че могат да направят пари от това). Казано просто, те си плащат за привилегията да търгуват първи срещу "dumb money".

Ритейл брокерите също могат да събират отстъпки за ликвидност, които се изплащат от публичните борси.

В някои случаи, тези отстъпки са .003/дял, което означава, че ордер аз 1,000 дяла ще бъде $3 печалба за брокера.

Order Flow е новата игра за онлайн брокерите.

Тези ордери никога няма да достигнат до публичния пазар, защото биват пресрещнати от маркет мейкърите. Това ограничава диверсификацията на потока от ордери и може да разруши процеса по намиране на цени (price discovery process).

И докато акциите на брокерите се потопиха миналата седмица, от Morgan Stanley коментират, че Virtu Financial Inc. може да се окаже прикрит победител.

"Много е вероятно да видим повишение в трейдинг активността заради нулевите комисионни, които ще се отрази в повече поръчки, точно като VIRT, които са маркет мейкъри и печелят от големия обем на активност", коментираха от MS.

Wells Fargo понижи оценките на компаниите в тази група, казвайки, че комбинацията от забавяне на растежа на органичните приходи, намаляването на лихвите и изчезването на комисионните приходи ще продължи да тежи върху акциите.

И докато Virtu може да е краткосрочния победител, този срив на брокерските акции може да създаде добра възможност за инвестиции в дългосрочен план. Но докато компаниите докажат, че могат успешно да заменят загубените печалби от комисионните с PFOF, да купуваме понижението (buy the dip) е много рисков ход.


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни