www.varchev.com

Защо ОПЕК и Русия искат ново намаляване на добива през 2018 година

Рейтинг:

12345
Loading...

Саудитска Арабия притиска OPEC и другите големи производители да удължат съкращаването на добива за още девет месеца. Причината за това е забавеното листване на Saudi Arabian Oil Co. на борсата.

Саудитците искат по-високи цени на петрола и през 2018 година, за да подкрепят IPO-то на тяхната държавна петролна компания, Aramco. Първичното предлагане на 5% от компанията е планирано за 2018 година и е оценено като най-голямото с размер от $2 трилиона. Но стойността на това IPO ще се определи от цената на петрола, която към момента е на нивата около $50.

От друга страна, Русия като голям производител извън ОПЕК също подкрепя плана на Саудитска Арабия. Руската икономика е пряко зависима от петрола, а през 2018 година предстоят президентски избори, което навява на мисълта, че Кремъл ще направи всичко възможно да поддържа цената на по-високи нива.

Във Виена, министрите на петрола на 13 страни от ОПЕК започнаха да пристигат и по първоначалните им запитвания и интервюта, повечето са на мнение, че саудитският план е добър и ще се придържат към него.

Саудитските власти казват, че искат да получат цени на петрола над $60 за барел. За да успеят арабите да балансират бюджета си обаче, ще трябва да видим цени от над $80 за барел, нещо което може би няма да се случи в близките години.

Очакванията на големите банки са сорта Брент са да достигне средна цена от $57 за барел през годината и $60 в края на годината.

Настроенията са положителни за петрола, но ако все пак не се стигне до споразумение може да очакваме силен спад в цената на черното злато до нивата около $30 за барел.

Източник: Wall Street Journal

Jr Trader Petar Milanov


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни