www.varchev.com

Защо тази разпродажба при индексите е различна от корекцията в началото на годината

SPX Weekly Chart

Рейтинг:

12345
Loading...

Бруталната пазарна разпродажба от Сряда може и да е била болезнена, но в крайна сметка би могла да бъде точно това, от което се нуждае пазарът.

Инвеститорите, които наблюдават това, което се оказа 832 пункта загуба за Dow Jones Industrial Average, нямаше как да не си спомнят за мощната корекция, която започна в края на Януари и не приключи наистина до края на Април. Много на брой трейдинг дни приличаха много на price action-a от Сряда, като сините чипове паднаха със стотици пункта за минути.

Но това е мястото, където завършва сравнението, каза Jamie Cox, managing partner в Harris Financial Group.

"Това е много по-различно от Февруари и Март", каза Coxx за разпродажбата, която бе породена от страховете около инфлацията, ситуация, която има много общо и с текущото състояние на акциите. "През Февруари, всичко се изпари. Дори банките не бяха ударени толкова силно днес. Не е точно каквото очакваш по време на брутална разпродажба. За мен, това беше най-важния сигнал, че ситуацията няма да еволюира в нещо по-лошо."

Има известна истина в това твърдение, когато се погледне как индивидуалните пазарни компоненти се представиха.

Техническите акции изглежда поеха най-лошото, като сектора падна с 4.8% за ден. Сектора на комуникационните услуги загуби 4%. Падението на Apple костваше на Dow 67.5 пункта, втория по големина ефект на индекса със сини чипове. От другата страна на монетата, дефанзивният сектор също загуби, но далеч не толкова, като utilities падна с 0.5%, а staples с 1.3%.

За част от пазарните участници, идеята за консолидация при технологичните компании може да бъде позитивна.

Експертите цитират няколко фактора, които допринасят за състоянието на пазарите: страховете, че Fed ще повишат лихвите агресивно, притесненията, че технологичните компании ще пострадат от тарифите (Китайския внос ще покачи цените и разходите им), дори и началото на корпоративния сезон и опасенията, че фирмите няма да се представят добре.

Комбинирайте това с програмираната търговия и получавате паникьосано разпродаване.

"Хората поемат контрол", каза Quincy Krosby, chief market strategist в Prudential Financial. "Едно от нещата, които ще помогнат е, че вече навлизаме в корпоративния сезон с негативни очаквания, така че позитивните изненади ще помагат."

Друг фактор при този сезон са и изкупуванията на акции. Компаниите обявиха агресивни планове за обратно изкупуване на акции, които до тези момент не бяха осъществени напълно. Ниските цени ще окуражат тези идеи.

През Февруари, силния фундамент, заедно с желанието на компаниите да поддържат цените на акциите си помогнаха за възстановяването на пазарите, като и направиха път за нов връх.

Поне на този етап, все още има оптимизъм, че понижението ще бъде посрещнато с нови покупки, така че и по това двата периода си приличат.

"Не съм на мнението, че зад тази разпродажба стои голяма фундаментална причина", каза Brad McMillan, chief investment officer в Commonwealth Financial Group. "Добър пример за това е края на Януари и началото на Февруари, видяхме как пазара забави и си пое въздух. Веднъж, щом понижението приключи и индексите започнаха да консолидират, разбрахме, че от тук пътя е нагоре."

Източник: CNBC


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни