www.varchev.com

Инерцията, QE и неувереността на ЦБ ще движат пазарите

Рейтинг:

12345
Loading...

Доларът спада, а JPY, GBP, EUR са нагоре, след уплашеното изявление на Джанет Йелън, оправдаващо забавянето на предварително обявеното темпо за лихвено затягане с "финансова неопределеност" и "световното (разбирайте най-вече в Китай) икономическо забавяне" и "значителното поскъпване на долара от 2014 насам". Това влезе в конфликт с предходните изказвания на други членове на ФЕД, които провокираха надежда за повишение на лихвите през април или поне през юни. Това спадане на долара вероятно ще е краткосрочно, но се отразява позитивно на настроенията при фондовата търговия...

От фундаментална гледна точка, GBP очевидно е много подценен, но пасивността на BOE,  и калкулираната от пазара рискова премия, оценяваща рисковете от референдума,  ще продължи да оказва притискащо влияние на GBP.

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) докладва, че затворените къси фючърсни позиции  върху американския лек суров петрол WTI снощи е спаднал със 131 617 контракта за периода от февруари-март, което е исторически най-голямото затваряне на къси позиции след дълговата криза през декември 2012. Очаква се моментно инерционен ръст в цената на американския петрол и свиване на спреда между двата стандарта ВRENT и WTI. Но инерцията е нестабилна и всяка негативна новина, отнасяща се до петрола ще предизвика силен спад, защото последното покачване няма силна икономическа основа и е само психологическо.

Този петък ЕЦБ ще стартира увеличеното изкупуване на дълг като част от следващата фаза на неуспешната до момента борба между  Марио Драги и дефлацията в еврозоната. Очаква се доходностите по германските ДЦК да бележат трайна тенденция надолу, като самите облигации естествено ще поскъпват. Доходността по 10-годишните германски ДЦК е важна, защото те се приемат за евро-еквивалент най-близък до условния безрисков актив, ползван за оценяване на инвестиционни проекти, както и при класифициране на реални активи в случаите на  сливане или придобиване. Появява се все по-голяма вероятност доходността по 10-годишните германски ДЦК да стане отрицателна през следващото тримесечие.

Неестествените спрямо икономическата логика ниски лихвени нива създадоха условия  „лошите“  кредити в европейската банкова система да са над EUR 1 трлн, плюс  гореща експозиция в друг изкривен от лихвените политики сектор  -  енергийния. Много експерти прогнозират, че основната вълна от фалити в енергийния сектор ще видим още в следващите седмици, докато компаниите в сферата на недвижимите имоти, медиите и застраховането ще са сред  добре представящите се сектори особено на американските борси. Към момента проблемите се изместват от петролните производители и се концентрират при големите финансови институции.  Банките  ще продължават да са най-зле представящия се сектор.

Данните от САЩ за създадените нови работни места, които ще бъдат оповестени в петък са важни, но това няма да бъде ключов фактор за Фед, както масово се твърди. Много по-важно е какво ще видим при данните за корпоративните печалби в САЩ, защото те очевидно спадат и това засилва опасенията на масата и бариерите пред Фед. Проблемът ще остане, защото е скрит в производителността, която иначе словоохотливите членове на ФЕД, упорито избягват да коментират.

G.Hristov - Head of Fundamental Analyzes


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни