www.varchev.com

Какво да очакваме през втората седмица на април?

Рейтинг:

12345
Loading...

Още с първия ден на новия месец и на новата седмица, сентимента на пазарните участници се "възроди" след сякаш истинския катарзис, който пазарите претърпяха през март месец. Индексите, акциите и цикличните инструменти бяха посичани всеки ден на фона на растящ долар, злато, йена и облигации. А инвеститорите бяха просто "довършени" с инверсията на кривата на доходността на 22 март.

Отърсвайки се от негативизима през март, пазарите започнаха да осъзнават все повече, че не бива да се притесняват за рецесия (за момента). Икономическите данни са стабилни, видяхме и доста добри PMI от Китай и Европа през последните дни. Каква рецесия? Търговските преговори вдъхват силен оптимизъм в настроението на инвеститорите. Пазарът оценява вече подрязвания на лихвите в САЩ, а само до преди четири месеца прогнозите бяха за допълнително затягане от страна на Федералния резерв. А на Стария континент изглежда драмата Brexit е ограничена до индивидуални британски акции и, разбира се, паунда. САЩ, Европа и Азия записаха една от най-добрите си седмични сесии за тази година.

Ще продължи ли това обаче и през следващата седмица? До момента нищо не се е променило. Пазарните очаквания са в границите на очакваното и няма причина и следващата седмица да не видим добри пазарни сесии. Какво да очакваме? Предполагаемият Brexit на 12 април, но преди това, икономическия календар има какво да ни предложи: В понеделник, макар и спокоен ден, очакваме данните за търговския баланс на Германия. Имайте предвид, че САЩ води търговска война и с Европа, атомобилния бизнес страда най-много, а Германия е на мушката на Trump.

Вторник, JOLTS доклада за работните места на САЩ и API седмичните запаси от петрол ще ни дадат повече яснота какви работни места се откриват в щатите и какъв буфер от петролен инвентар е на разположение. API данните ще са прелюдията преди официалните данни на правителството, които ще видим в сряда.

Освен тези данни, в сряда, очакваме БВП на Великобритания, търговски баланс и индустриално производство. Изявление на ЕЦБ и решение за лихвения процент ще държи трейдърите на еврото под напрежение, а заедно с данните за инфлацията в САЩ, ЕЦБ ще проведат и своята пресконференция.

Четвъртък отново Китай ще е на фокус с данните за инфлацията, като после имаме инфлация за Германия и първоначалния молби за помощи от САЩ.

В последния ден от седмицата, петък, си отбележете в шест сутринта данните за търговския баланс на Китай. По обяд чакаме данните за индустриално производство на ЕС, а след европейската трейдинг сесия ще видим данните за потребителските настроения на Michigan и броя нефтени платформи на Baker Hughes.

Разбира се, следващата седмица ще е и изключително натоварена около Brexit, като на 10 април е извънредната среща на ЕС да реши дали да удължи Brexit до 30 юни. Бомбардирането на медийното пространство със слухове ще е неизбежно. На фона на Brexit шума, очакваме и всякакви новини около търговските преговори. Привидния оптимизъм на пазарите може и много рязко да се измени на страх и паника, но замомента FOMO ефекта оказва своето влияние.


 Trader Martin Nikolov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни