www.varchev.com

Какво да очакваме през следващата седмица

Рейтинг:

12345
Loading...

През изминалата седмица събитие номер едно за всички трейдъри и инвеститори беше активирането на Протокол 50 от Тереза Мей. Това решение е окончателно и Brexit ще се осъществи. Когато Мей взе това решение имаше нападки и обещания от двете страни, като от страна на ЕС имаше закани, че ще има “твърд“ Brexit и сделка за свободна търговия няма да се разглежда преди изтичането на двугодишния период по излизане на Великобритания от ЕС. По последни данни реалните преговори ще започнат най-рано на 22-ри май. Събитието не оказа сериозно влияние върху пазара, тъй като към момента всички детайли бяха отразени от цената.

Индекси – тази седмица въпреки нарастващите рискове в Европа, европейските индекси бележат нови върхове. Щатските им колеги също не остават назад и бързо покриват загубите след корекцията през миналите две седмици. Европейските инвеститори бяха леко напрегнати преди активирането на Протокол 50 от Тереза Мей, но в последствие не отразиха силно новината. През следващата седмица най-важната новина за индексите ще бъде NFP Payrolls в петък. Оставаме бичо настроени към индексите и през следващата седмица, като всяка корекция ще използваме за добавяне на нови дълги позиции.
Растящите цени на индексите и като цяло възхода на световната икономика увеличава риск апетита и стоковите валути като AUD и NZD бележат ръст.

USD – долара отбеляза сериозен ръст спрямо еврото, швейцареца, японската йена и новозеландският долар тази седмица, и остана сравнително без промяна срещу австралийският долар, британският паунд и канадския долар. Повишението дойде главно от по-добрите данни за БВП които бяха обявени в четвъртък. Към момента щатската валута дава индикации за край на корекцията и добри нива за позициониране с дълги поръчки. През следващата седмица инвеститорите ще са нащрек и ще очакват данните за новите работни места и доклада на членовете на ФЕД, от който ще стане ясно какви са плановете за монетарната политика.

GBP – очаквайки задействането на Протокол 50, до сряда паунда се търгуваше в тесни граници. След активирането на Протокола се наблюдаваше засилена волатилност, но не и сериозни изменения в стойността на паунда или на FTSE100. След задействането на протокола, това което ще окаже влияние на паунда е как ще се развият самите преговори. Другата негативна новина от седмицата е, че Шотландия отново поднови дебатите относно отделянето и от Кралството. Това може да натисне паунда надолу през следващите дни, ако настроенията за отделяне се засилят. Към момента настроенията при Британската валута са по-скоро негативни и повечето кросове с нея се движат в рейндж.

EUR – през изминалата седмица еврото отбеляза спад спрямо своите конкуренти, като най осезаем беше спада срещу долара. От една страна еврозоната и целият ЕС са под напрежение заради предстоящите избори във Франция и Германия и нарастващите популистки вълни в цяла Европа. От друга страна задействането на Протокол 50 от Тереза Мей несъмнено засяга и ЕС и това се отрази негативно на цената на евро валутата. През седмицата чухме и коментари, че от ЕЦБ не се обмисля промяна на монетарната политика и програмите за количествено улеснение. Всичко това ще продължи да потиска еврото и през следващата седмица. Настроенията са негативни и оставаме мечо настроени за следващата седмица, като всяка корекция при еврото ще ни даде добра възможност за къси позиции.

Злато – през изминалата седмица ценният метал първо поскъпна на фона на нарастващите рискове покрай Протокол 50, но след това спадна, когато долара започна да се възстановява и индексите отбелязаха ръст. На фона на добрите резултати както на пазара на акции, така и при долара оставаме мечо настроени към ценният метал и всякак корекция ще бъде използвана за реализиране на нови къси позиции.

Петрол – след срещата в Кувейт в Неделя, на няколко страни членки от ОПЕК, където се реши, че ще се пристъпи към следващо намаление на добивите, цената на черното злато започна да се покачва. По-късно през седмицата, в сряда данните за петролните запаси в САЩ показаха по-малко количества в складовете и това допълнително подкрепи цената на петрола.

Какво да очакваме на пазарите другата седмица

Понеделник:
-Почивен ден в Китай
-Продажби на дребно в Австралия
-PMI в сферата на производството за Китай
-PMI в сферата на производството от Германия
-PMI в сферата на производството от Великобритания
-PMI в сферата на производството от САЩ

Вторник:
-Почивен ден в Китай
-Основен лихвен процент в Австралия. Очакванията са за повишение на процента.
-PMI в сферата на строителството от Великобритания.

Сряда:
-PMI в сферата на услугите във Великобритания
-ADP Nonfarm Payrolls
-FOMC Minutes

Четвъртък: в четвъртък не се очакват важни икономически данни.

Петък:
-Nonfarm Payrolls


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни