www.varchev.com

Какво да очакваме през следващата седмица 14.08-18.08.2017

Рейтинг:

12345
Loading...

През изминалата седмица, акцентът падна върху напрежението между САЩ и Северна Корея. Президентът на Щатите Доналд Тръмп отправи предупреждения към Северна Корея, относно заплахите към съюзниците на САЩ. Това хвърли сянка върху всички фондови борси. Индексът S&P 500 записа най-големият си спад от Май месец насам, въпреки положителните корпоративни отчети. Индексът, който измерва страха VIX отскочи с 62%, което е най-голямото увеличение от президентските избори в САЩ миналата година. Тръмп обяви, че заплахите на Северна Корея ще бъдат посрещнати с "гняв и огън". Коментарите събудиха пазарите от летният им сън. Доходността на 10-годишните държавни облигации се покачи. Петролът спадна до $49 за барел. Коментарите на Тръмп последваха доклад от Вашингтон, цитиращ анализ на Агенцията по Национална Сигурност, в който се описва, че Северна Корея успешно са създали ядрена глава, която може да бъде поставена в ракетите им. Той каза, че Северна Корея ще бъде посрещната "с огън и гняв, и честно казано със сила, която светът никога не е виждал".

Валутните пазари също реагираха остро на тези новини. Щатската валута стигна до 8-седмично дъно срещу Йената в Петък, след като несигурността около Северна Корея даде добра причина на инвеститорите да заложат на хеджиращата валута.

Цената на златото спадна леко, след като записа най-високите си нива за последните 2 месеца, заради усиленото търсене на хеджиране. Металът се търгуваше около върховете на $1,288.92 за унция в Петък, сравнено с нивата $1,257 от началото на седмицата. Петролът проспа седмицата, насочвайки се към най-тесният седмичен рейндж от 4 месеца насам. WTI се движеше под $50 за барел в рейнджа от $1.87. За момента няма убедителни данни, които да наклонят везните към биковете или мечките, според Daniel Hynes, анализатор за Australia & New Zealand Banking Group Ltd.

В икономическите данни от седмицата, Централната Банка на Нова Зеландия реши да остави лихвените проценти в страната без промяна на 1.75%.

Петъчният доклад за инфлацията в САЩ разочарова трейдърите, което се отрази в допълнителен спад на зелената валута.

Важните икономически новини, които ще определят пазарните движения през новата седмица:
Понеделник:
01:45 Нова Зеландия - Продажби на Дребно
02:50 Япония - БВП
04:30 Австралия - Доклад от Срещата на РБА
05:00 Китай - Индустриално Производство
12:00 Европа - Индустриално Производство

Вторник:
09:00 Европа - Немски БВП
11:30 Великобритания - CPI
15:30 САЩ - Продажби на Дребно

Сряда:
11:30 Великобритания - Индекс на Средните Приходи + Бонуси
15:30 САЩ - Разрешителни за Строеж
17:30 САЩ - Запаси с Петрол
21:00 САЩ - Доклад от Срещата на Фед

Четвъртък:
01:45 Нова Зеландия - PPI
02:50 Япония - Търговски Баланс
04:30 Австралия - Промяна в Заетостта
11:30 Великобритания - Продажби на Дребно
12:00 Европа - CPI
15:30 САЩ - Производствен Индекс на Фед от Филаделфия

Петък:
15:30 Канада - Основен CPI

През новата трейдинг седмица фокусът отново ще пада върху отношенията между САЩ и Северна Корея. Пазарите ще наблюдават с интерес заглавията на тези теми, като те най-вероятно ще настроят движенията на индексите. Ако на този фронт нещата останат спокойни, може да видим възстановяващи движения на индексите, които отбелязаха много лоша последна седмица.

Също така, седмицата ще предостави важни икономически новини за зелената валута, която е силно разпродадена в последно време заради несигурността около Северна Корея, както и способността на Тръмп да изпълни своите про-бизнес обещания. Възможно е доларът да възвърне част от позициите си, като най-силен спад се наблюдава при йената, която е предпочитан хеджиращ инструмент в моменти на несигурност, както и Еврото.

Jr Trader Alexander Kumanov


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни