www.varchev.com

Какво да очакваме през следващата седмица 13.11 - 17.11.2017

Varchev Finance chart

Рейтинг:

12345
Loading...

През изминалата седмица станахме свидетели на редица пазарни катализатори, които движеха и променяха настроенията през седмицата. Шансовете централната банка на САЩ да повиши отново лихвите през Декември са наистина високи, като трейдърите твърдо разчитат на това. През Четвъртък, Щатските акции записаха най-лошата си разпродажба от Август насам. Причината за това е решението на Сената, което ще забави прилагането на данъчните облекчения до 2019 година. Облигациите скочиха, а долара увеличи загубите си. Всички големи щатски индекси сочат надолу, като най-тежките разпродажби бяха в технологичният сектор. "Пазарите искат да видят тези намаления на данъците", каза Gary Bradshaw, портфолио мениджър от Hodges Capital Management. "Не съм сигурен дали това ще се случи тази година, но според мен през 2018 със сигурност ще бъде факт. Това е причината за разпродажбата." S&P 500 загуби 0.9%, а Nasdaq 100 падна с 1.2%. Обиколката на Тръмп в Азия е към своя край, като основните причини за посещението му са отношенията със Северна Корея и търговските сделки между САЩ и Китай. Той настоява и за съкращаване на търговския дисбаланс между двете страни, който към момента е в полза на Китай. Поради тази причина много от пазарните участници очакват Тръмп да обяви сделки за милиарди долари с цел преодоляване на голямата разлика. В Европа от ЕС съобщиха, че зоната е на път да запише и обяви най-високият темп на растеж за последните 10 години, тъй като политическата несигурност, която заплашваше да хвърли сянка върху блока през тази година, в голяма степен не успя да окаже осезаемо влияние. БВП на 19-те членки ще нарасне с 2.2% през 2017 година, срещу 1.7% очаквани. Поглеждайки към Великобритания, Тереза Мей може да се наложи да плати повече на ЕС за Brexit (възможно е и двойно), но по този начин ще получи много по-добра търговска сделка. БВП на страната се очаква да се понижи до 1.1% през 2019 година, когато Brexit ще бъде напълно отразен в икономиката. За разлика от UK, Испания се очаква да избегне икономически щети, произлезли от събитията в Каталуния. ЕС повиши своята прогноза за ръст на БВП на Испания до 2.8% от 2.5%. Относно инфлацията, очакванията са тя да остане на нивата от 1.5% през 2017 година, а за 2018 година да се понижи до 1.4%

През следващата седмица основен двигател в движението на пазарите отново ще останат корпоративните отчети за тримесечните приходи на компаниите. Пазарните участници ще продължават да наблюдават развитието на куп събития. Едно от тях е напрежението около Северна Корея, като има индикации, че скоро ще последва нов тест на ядрена ракета. Пазарите започнаха да свикват с това, като вече хеджиращите инструменти като ETF's, Злато, Сребро, Йени и др. не реагират толкова остро на спекулациите. Въпреки това, опасност все още има, и пазарите трябва да се гледат предпазливо. Друг пазарен катализатор, силно очакван от инвеститорите ще бъдат данните за CPI, които се очаква да бъдат публикувани от Великобритания, Щатите, Европа и Канада. Чрез тях най-точно може да се измери движението на инфлацията в региона. Инфлацията от своя страна играе пряка роля при вземането на решение за нивата на лихвите. В Германия и Япония също така се очакват и данни за брутен вътрешен продукт. Важна за трейдърите ще бъде и всяка информация или детайли по отношение бизнес преговорите между Китай и САЩ. Развръзката на политическото напрежение в Саудитска Арабия ще играе ключова роля за движенията на петрола през седмицата.

Икономическите данни и събития, които ще движат пазарите следващата седмица:
Понеделник
21:00 САЩ - Бюджетен Баланс на Фед

Вторник
04:00 Китай - Индустриално Производство
09:00 Европа - Немски Брутен Вътрешен Продукт
11:30 Великобритания - CPI
12:00 Европа - Немски Индекс ZEW за Икономическите Нагласи
12:00 Европа - Брутен Вътрешен Продукт
15:30 САЩ - PPI

Сряда
01:50 Япония - Брутен Вътрешен Продукт
11:30 Великобритания - Индекс на Средните Заплати + Бонуси
15:30 САЩ - CPI
17:30 САЩ - Петролни Запаси

Четвъртък
02:30 Австралия - Промяна в Заетостта
11:30 Великобритания - Продажби на Дребно
12:00 Европа - CPI
15:30 САЩ - Производствен Индекс от Фед във Филаделфия

Петък
15:30 САЩ - Разрешителни за Строеж
15:30 Канада - Основен CPI


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни