www.varchev.com

Какво да очакваме през следващата седмица - 12.03 - 16.03.2018

Trading Setup

Рейтинг:

12345
Loading...

През новата седмица вниманието на инвеститорите ще падне върху тарифите, въведени от Donald Trump. Съобщението на Тръмп за налагането на тарифи върху стоманата и алуминия предизвикаха притеснения в целия свят за търговска война. Въпреки това, те станаха факт - 25% върху стоманата и 10% върху алуминия. В петък, миналата седмица, Тръмп заяви, че "когато една страна губи милиарди долари от търговията с практически всяка страна с която търгува, търговските войни са добри и много лесни за печалба". Тарифите ще влязат в сила до 15 дни, като от началото на новата седмица, от Белия Дом канят всички страни за преговори. По време на тях от Washington обещават, че ще бъдат решени въпроси засягащи и NAFTA. Европейските акции отново ще бъдат изправени пред предизвикателство. Напускането на Gary Cohn доведе до първоначално понижение на долара, тъй като той беше последния противник на вносните тарифи, а след решението на ECB за основния лихвен процент и Dovish настроенията сред членовете на централната банка - EUR/USD се насочи към понижение. През последните няколко години всички говорят за търговска война, за оставки в кабинета на Trump и за едва ли не последваща катастрофа. Оказа се обаче, че въвеждането на вносни тарифи върху индустриалните метали няма да е първото в историята на съвременния капитализъм. В началото на 2002 година George Bush също предприе подобно действие. Когато Буш налага 30% вносна тарифа върху стоманата, доларът се понижава значително, а SP500 се понижава с близо 30%. Това, което трябва да отбележим е обаче поведението на европейските акции, които буквално колабират. Stoxx 600 се понижава с близо 50%. Причината за това е обратната корелация между EUR и европейските акции. След въвеждането на тарифите еврото бележи силен ръст спрямо USD и другите основни валути. Подобни пазарни катастрофи едва ли ще наблюдаваме в настоящето, тъй като в момента световната икономика е по-силна от всякога, а в миналото, когато Буш е въвел вносните тарифи, пазарите все още са били под влиянието на Dot-Com балона. Това което със сигурност ще наблюдаваме през новата седмица е засилена волатилност както при акциите, така и на FX пазара. От нарастващата икономическа несигурност можем да заключим, че повишение на JPY и златото са най-вероятния сценарий в близките месеци. Относно индексите, консолидация близо до върховете е много вероятна.

 

Трейдърите също така ще се фокусират и върху данните за потребителските цени (CPI) във Вторник. Една от основните причини за зверската корекция от началото на Февруари при индексите са страховете от високи лихвени нива и неконтролеруема инфлация. CPI ще даде пресни насоки на всички, дали тези страхове са били преувеличени или са напълно обосновати. Целта на Fed е плавно да повишават лихвите, докато инфлацията бавно не достигне своята цел от 2%, но ако новините покажат по-бърза от очакваната инфлация - страховете отново могат да вземат най-доброто от инвеститорите и това да доведе до нови понижения.

Икономически календар за следващата седмица - 12.03 - 16.03.2018

Понеделник
01:50 Япония - BSI Производствени Настроения
04:00 Китай - Чуждестранни Директни Инвестиции
19:00 САЩ - Аукцион за 10-годишни Държавни Облигации
21:00 САЩ - Бюджетен Баланс

Вторник
06:30 Япония - Нива на Активност на Индустрията
12:00 Германия - ZEW Икономически Настроения
14:30 САЩ - CPI
16:30 Канада - Реч на Poloz, Управител на BoC

Сряда
01:50 Япония - Доклад от Срещата на BoJ за Монетарната Политика
04:00 Китай - Индустриално Производство
12:00 Европа - Индустриално Производство
14:30 САЩ - Продажби на Дребно
23:45 Нова Зеландия - Брутен Вътрешен Продукт

Четвъртък
14:30 САЩ - Първоначални Молби от Безработните
14:30 Канада - ADP Промяна в Заетостта

Петък
06:30 Япония - Индустриално Производство
12:00 Европа - CPI
14:30 САЩ - Разрешения за Строеж


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни