www.varchev.com

Какво да следим в предстоящите банкови отчети

Trading profit down

Рейтинг:

12345
Loading...

Най-големите щатски банки са на път да покажат как увеличаващото се използване на криптовалутите и постоянните промени на данъчния план на Тръмп са се отразили на тримесечните резултати. Тази седмица очакваме отчетите на JP Morgan и Citиgroup в четвъртък.

В тази статия ще разгледаме основните елементи, които инвеститорите ще следят при публикуването на отчетите.

Приходи от търговия
Приходите от търговия най-вероятно ще спаднат, тъй като ръководителите на JP Morgan и Bank of America споделиха по-рано, че очакват спад от 15% до 20%. От Goldman също очакват понижение, като от банката очакват най-лошото тримесечие от десетилетие насам. Като основна причина за този спад е засилената волатилност несигурността около Brexit и щатските избори. На графиката по-долу са изобразени прогнозните стойности за всяка една от банките.

Растежа на заемите
Според Royal Bank of Canada kредитите вероятно са се понижили за четвърто поредно тримесечие, на фона на политическата несигурност. Поради тази причина търговските и индустриални клиенти които са основата на щатската икономика се колебаят да заемат средства.

Bitcoin
Най-голямата криптовалута се увеличи с повече от четири пъти през тази година, като не остана незабелязана от ръководителите на най-големите щатски банки. През септември изпълнителният директор на JP Morgan, Джейми Даймън нарече Bitcoin измама и че няма да свърши добре, докато CEO-то на Goldman, Лойд Бланкфеин, каза, че банката я разглежда като бъдеща инвестиция.

Кредитните трендове и резервите в банките
Анализаторите смятат, че 17 от 20 регионални банки в САЩ са натрупали загуби по кредитите, които са отпуснали. Това ги кара да трупат повече резерви, а големите резерви в баланса на банковите институции трупат негативи, тъй като са пари, които не се инвестират, не носят доходност и биват обезценени от инфлацията или валутните курсове.

Данъчни облекчения
Нетните приходи могат да се увеличат със 7% годишно за шестте най-големи банки в САЩ, ако Тръмп и републиканците успеят да прекарат данъчната реформа през конгреса. Републиканската рамка призовава за намаляване на корпоративния данък до 20% от 35%. Банките могат да се възползват от това повече от всяка друга индустрия, тъй като те обикновено имат по-малко приспадания. На графиката отдолу са изобразени банките, които ще се възползват най-много от понижението в данъците.

Броят на работниците в банките
Най-големите банки престанаха да съкращават работни места през последните тримесечия, след като броят на служителите достигна дъно в средата на миналата година. Дали ще започнат да премахват отново работните места или има възможност да наемат още хора? Ще продължат ли безмилостните банки да използват изкуствения интелект и автоматизирането на задачите, които водят до по-малко хора? Отчетите ще отговорят на този въпрос.

Източник: Bloomberg Terminal

Jr Trader Petar Milanov



Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни