www.varchev.com

Какво не научиха трейдърите от последната финансова криза

Financial crisis

Рейтинг:

12345
Loading...

Финансовата криза на модерната история взе първата си жертва преди 10 години тази седмица.

Bear Stearns, инвестиционен гигант с 85 годишна история и 5-тата по-големи банка в САЩ по онова време, не успя да убеди акционерите си, че може да остане на пазара и да оцелее жилищния колапс. Много от ипотечните полици, които банката е издала са били на неквалифицирани кредитополучатели с лоша или неизвестна кредитна история.

И така.. все повече и повече американски не успяваха да погасяват вноските си по ипотечните си кредити, което застраши този тип ценни книжа. Паника обхвана кредиторите на Bear Stearns. В следствие на това JPMorgan закупи Bear Stearns с посредничеството на Федералния резерв.

Трудно ще намерите голям спекулант, който няма да е на мнение, че следващата финансова криза е вече дори закъсняла.

David Rosenberg, главен икономист в Gluskin Sheff, поглежда към това, което причини кризата от 2008г. - кредита.

"Вижте доходността на корпоративните и държавни облигации. Но този път не е жилищния пазар. Балона е в балансовия лист."

Това, което Rosenberg нарича балон, инвеститорите описват като търсене на печалба. Инвеститорския апетит за приходи избута доходността на корпоративните облигации, дори и на най-задлъжнелите компании, до нива близки на тези от 2008г.

Данни от Bank of America Merrill Lynch показват, че от облигационните фондовe са изтеглени 14.1 млрд. долара само за втората седмица на Февруари. 11 млрд. долара от тях са от високодоходни фондове.

"Притеснен съм от кредитите за автомобили и кредитни карти. Покачват се, дори не сме видели покачване в безработицата. Когато това покачване се случи отново ще има пресрочени погасявания на кредити. Повечето от корпоративните облигации са оценени като BBB, което е само 2 нива над джънк."

Източник: Bloomberg Pro Terminal



Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни