www.varchev.com

Какво трябва да знаем за централните банки в момента

Рейтинг:

12345
Loading...

В момента централните банки имат много работа.

The Bank of Japan и European Central Bank имаха срещи през изминалата седмица.

The Reserve Bank of Australia и The Federal Reserve имат среща през тази седмица, а срещата на Bank of England е следваща седмица.

Те не планират да правят големи промени по монетарната политика, и очакванията на инвеститорите за глобалните лихвени проценти са се затегнали заради очакванията за експанзивната фискална политика.

За да разберете защо, първо трябва да помислите за разликата между икономическите данни, които се основават на настроението и данните, които се основават на действителността.

Данните базирани на сентимента, създават силна корелация с по-високите очаквания за лихвения процент. Актуалните данни, като например мерките за брутен вътрешен продукт и продукцията на фабриките са относително слаби. Тези различия, могат да доведат очакванията на централните банки относно политиката им в противоположна посока с различни последствия за различните пазари.

1

Една от последиците е, че инфлационните очаквания, които се виждат в пазара на облигации и деривати стават изключитлено волатилни.

Проучванията показват, че това е резултат от по-бързата инфлация и някои централни банки, като например Тhe European Central Bank и Bank of Japan, казват, че трябва да вземат предпазлива позиция по отношение на инфлацията.

Въпркеи актуалните данни, очакванията за дългосрочната инфлация на пазара показват, че инвеститорите са скептично настроени относно това, че централните банки могат да постигнат целите си относно инфлацията.

2

Също така финансовите условия са започнали да се стесняват на определени места по света, като резултат от геополитическата несигурност. Възможността за затягане на монетарната политика съществува само в САЩ.

Разликата във финансовите условия може да бъде благосклонна за акциите и кредитите - по-специално с висока доходност, като инвеститорите да продължат да търсят по-висока възвращаемост в свят от нула или дори отрицателни лихвени проценти.

3

След това има капиталови потоци в развиващите се пазари, където някои централни банки облекчават монетарната политика , като например Русия и Бразилия, и други я затягат, като Мексико, Турция и Китай. Различията в политиките на централните банки с нововъзникналите пазари са видими при реални лихвени проценти. Разликата в процентите между нововъзникналите и развитите пазари е станала най-голяма от 5 години.

4

Така, различията в инфлационните очаквания, финансовите условия и реалните лихвени проценти ще продължат да формират глобалната политика на централните банки.

Източник: Bloomberg

Junior Trader Stefan Panteleev


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни