www.varchev.com

Китай започна окололсветско търсене за златни мини.

Рейтинг:

12345
Loading...

Китайските търсачи на злато агресивно проучват за чуждестранен добив, окуражени от исторически ниските цени на златото, което може да им помогне да съберат активи евтино.
Въпреки, че цените на златото са се увеличили с повече от 16%, след като удариха дъното за последните шест години през декември, металът е все още търгува близо до нива, виждани последно през 2010 г., в обхват от около 1220 $ за 1240 $ за трой унция.
Китай е най-големият потребител и производител на злато в света, но само няколко китайски компании, като „Zijin Mining Group Co.”, се осмеляват да купуват мини в чужбина, за разлика от своите колеги в индустриални метали.
Ако богатите „в кеш” китайски златотърсачи се впуснат в „пиршество на изкупуването на активи”, Китай може да намали зависимостта си от други международни производители и доставчици и да повиши „тежестта” си на световните пазари на злато.
Периода на ниските цени на златото означава също така, че китайските компании могат да имат повече възможности да купуват, защото няколко минни компании са изправени пред сериозни проблеми с кредиторите си, защото имат огромни дългове.
„В Китай има пет-шест „златни” компании. Аз съм бил в контакт с всички тях, и всички те имат планове за увеличаване на активите си в чужбина”, каза Peter Grosskopf, главен изпълнителен директор на „Sprott Asset Management”, компания, базираната в Торонто, която управлява активи, включително и физическа доверителна собственост (кюлчета).
Той каза, че китайските компании са добре капитализирани и по-добре позиционирани, отколкото техните колеги от Северна Америка.
„Sprott” създаде партньорски фонд с водещата в Китай компания за добив на злато, „Zijin Mining Group”, който се нарича „Zijin Sprott Fund”, който има за цел закупуване на отвъдморски златни активи, каза г-н Grosskopf. „Възможностите за разширяване са по-добри в световен мащаб, отколкото в Китай.”
Интересът за златни мини идва на фона на неотдавнашната вълна от сключени сделки в чужбина, направена от китайските компании.
До момента, в тази година, китайските компании са обявили $ 92 милиарда за поглъщания на чужди компании, според „Dealogic”. Една оферта с висок профил, която не завърши успешно, беше тази за „Anbang Insurance Group Co.”, които наскоро се отказаха от своята оферта за $ 14 милиарда, за да купят „Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc.”, след войната на наддаване с „Marriott International Inc.”. Ако сделката беше успяла, това щеше да бъде най-голямата китайска придобивка на американска компания някога.
Китай консумира около 1000 тона злато годишно, което се равнява на близо 30% от търсенето в световен мащаб, според „World Gold Council”. Страната произвежда около 450 тона злато годишно.
Китайският интерес за златни активи дойде откакто производството им на злато спадна за първи път с 0.4% през 2015 г., спрямо година по-рано, според доклад на базираните в Хонг Конг, „Argonaut Securities”. В същото време, консумацията на злато в Китай нарасна 3,7% през същия период, се казва в доклада.
Това търсене се накара китайските компании като „Zijin Mining” да търсят оферти за сделки.
„Ние винаги имаме възможност за тръбопровод, където да продължаваме да гледаме, и се надявам да можем да постигнем нещо в рамките на тези две години”, каза George Q. Fang, изпълнителен директор на „Zijin Mining”.
„Zijin” са се издигнали от блатото, за да се превърнат в третата май-голяма компания по злато добив в света. През 2005 г. купуват миноритарен дял в „Pinnacle Mines Ltd.” в Канада за точно $ 2 милиона. Постепенно разширяват своите сделки, като някои от тях са на стойност повече от $ 100 милиона.
„Миналата година, обаче, базираните в Канада „Barrick Gold Corp.” заявиха, че продават 50% от акциите в звеното, което управлява златната мина „Porgera” в Папуа Нова Гвинея, на китайската компания за $ 298 милиона.
„ „Zijin” е в процес на глобализация. Ние сме в степента на напредък в натрупването на опит и нови умения,”каза г-н Fang.
„Повечето от китайските компании гледат към съществуващите вече златни депозити и фирми, вместо да изграждат мини от нулата.”, каза г-н Mr. Grosskopf от „Sprott”, чийто партньорски фонд е един от първите, квалифицирани в Китай, който може да се включва в офшорни пазари.
„Zhaojin Mining Industry Co. Ltd.”, друга водещ китайска компания за добив на злато, заяви, че също се гледа към възможности за закупуване на златни активи в чужбина.
„Това е добър момент точно сега, когато цената на златото е в по-ниските нива”, каза Chen He, инвестиционен директор в „Zhaojin Mining Industry”. „ От „Zhaojin” търсим възможности в световен мащаб.”
„Компанията почти е изпълнила всички формалности за „отвъдморска” придобивка в Южна Америка.”, каза той. „Идеята за купуване в чужбина се е зародила още преди това, но цените на златото са били твърде високи.”, добави още Не.
„ От „Zhaojin” планирали придобиването или чрез закупуване на акции или закупуване на проекти. Докато компанията проучвала възможността за „улавяне” на дялове в златни мини в развитите пазари като Австралия и Канада, тя е също гледа и към възможността за закупуване на проекти в развиващите се пазари като Южна Америка.”, казва той.
„Фючърсите” на златото завършиха в петък в $ 1,242.50 за унция според разделението „Comex” на „New York Mercantile Exchange”, надолу с 34% от рекорда от $ 1,888.70 през август 2011 г.
В световен мащаб, сделките в сектора на златото се качват с доста високи темпове.
Наскоро, вторият по големина в света производител на злато, „Newmont Mining Corp.”, продадоха дял от 19,45% от австралийските мини „Regis Resources” на широк кръг от институционални инвеститори в Австралия, Северна Америка и Европа. „Barrick Gold Corp.” продадоха 50% дял от мината „Round Mountain” и 100% от мината „Bald Mountain”, и двете в Невада, на „Kinross Gold Corp.”.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни