www.varchev.com

Кои пазари да избегнем в условия на повишаващи се лихви?

emerging

Рейтинг:

12345
Loading...

С повишението на лихвите в САЩ инвеститорите от Janus Henderson съветват да не слагаме парите си в Индия, Индонезия и Филипините ,тъй като тези икономики са най-уязвими в подобна среда.

"Тези страни със сериозен бюджетен дефицит, ще поемат тежък удар в случай,че инвеститорите решат да издърпат капитала си търсейки по-добра възвръщаемост в САЩ." споделя Sat Duha- портфолио мениджър в Janus Henderson.

В трите държави предстоят избори през 2019-та , което със себе си води до значително завишаване на разходите ,а това е "доста притеснително".

"Според мен финансовата дисциплина е изчезнала в тази зона особено в Индия, затова съветвам да избягвате тези страни за сега." споделя Dohra.

Натоварващо проблемният дефицит, на въпросните държави е повишеното на цените на петрола,трите държави са вносителки на черното злато и това допълва лошата картина.

Най-атрактивните пазари в региона са икономиките в северна Азия, където китайските банки правят добри инвестиции от, които вадят добър дивидент и надминават миналогодишните си таргети.

Според Duhra единственият печеливш от лихвеното фиаско е банковият сектор, банките в Малайзия и Сингапур, плащат по-добри дивиденти и се хвалят със занижения на риска.

"Северна Азия все още е в листата ни, но има много други държави и сектори,които плащат добър дивидент." добави още Duhra.

Bloomerg Pro Terminal


 Trader Velizar Mitov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни