www.varchev.com

Кой е основният проблем на ниските лихви

Рейтинг:

12345
Loading...

От фалита на Lehman Brothers през Септември 2008г, централните банки по света са инжектирали над $12 трилиона като QE програми. Повече от $26 трилиона от държавните облигации се търгуват с доходност под 1% и над $6 трилиона с моментна доходност под 0%

Тези политики са решаващи за "възстановяването" на икономиката

Оценките на фондовите пазари са се увеличили, но остават зависими от ниските лихви и изобилната ликвидност. Спорът между политиците е дали без тези действия за подпомагане на растежа, заетостта и инвестициите биха отслабнали. Въпреки рекордните нива на парични стимули, растежът остава съмнителен. Прогнозите на икономическата активност редовно се понижават през последните няколко години. Дефлацията и дефлационният натиск остават, заедно с ниските цени на суровините, особено в енергийния сектор и вероятно ще продължат.Япония, например е близо до нулевите нива вече близо десетилетие, а Bank of Japan проведе 9 QE-програми, но така и не успяха да възстановят растежа. Първоначалните ползи, ниските цени и неконвенционалната парична политика са все по-непродуктивни.

И сега виждаме все по-голямо объркване относно бъдещата политика на лихвения процент.

В САЩ очакванията са, че добрите данни за заетостта ще доведат до покачване на лихвите още през Декември

В Европа, Марио Драги намекна, че ще обмисли понижаване на лихвите

BoE предполагат, че лихвите на UK може би няма да бъдат увеличени преди 2016 или дори 2017

The Bank of Japan без колебание обеща, че са готови за допълнително разхлабване на лихвите ако е необходимо

The People’s Bank of China понижи лихвените нива за шести път през тази година до рекорно ниски нива от 1.50% в опит да подкрепи икономиката чиито очаквания за растеж на годишна база са най-ниски за последните 25 години

Допълнителни съкращения на лихвените проценти се прогнозират в Австралия, Нова Зеландия и много развиващи се страни.

Ниските лихвени нива създават проблеми и за вложителите и пенсионерите по целия свят. Нивото на задлъжнялост продължава да се покачва.

Ниските лихви изкривяват финансовите пазари. Ниската стойност на дълга коригира необосновано цените на активите, като създава ценови "балони" при акции и други капиталови инвестиции. Ниските ставки и огромните QE-обеми също така намаляват политическия апетит за промени. По-ниските разходи за лихви подкопават и готовността за фискални реформи, за намаляване на дълга, както и за структурни реформи в икономиките.

Оценка за повишаване на US-лихвите с 1% показва, че ще се повиши рязко разходът по държавния дълг и въпреки, че ще активизира икономиката, ще повиши и бюджатния дефицит. Според тази оценка, една "нормализация" около лихвени нива 2,5% - 3,0% може да предизвика икономическа дестабилизация.

Пазарите на активи, особено на акции, са за запазването на ниските ставки. Но това отразява забавяне на икономическите дейности и икономическа слабост, а не сила. Етап на драматичен преоценка на цените на активите в момента е неизбежен.

Trader V.Lazarov & G.Hristov / Head of Fundamental Analyzes


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни