www.varchev.com

Краят на банковата ера „твърде голяма за да фалира“

Рейтинг:

12345
Loading...

Световните лидери изразиха одобрението си към плановете на регулаторите да сложат край на ерата на банките, които са „твърде големи за да фалират“ и подкрепиха предложенията за мащабни реформи на правилата в световната банкова система.

Financial Stability Board, създаден от Г- 20 след кредитната криза през 2008, миналата седмица представи прогноза как най-големите банки в света могат да колабират без спасение от страна на данъкоплатците. Предложенията които ще принуждават инвеститорите в облигации да поемат загубите, ако банките не успеят да се издължат, ще влезе в сила на два етапа, започващи през 2019 г.

Правилата за“total loss absorbing capacity” идват в допълнение към мерките, принуждаващи банките да държат няколко пъти по-голям размер на собствения капитал спрямо изискванията от навечерието на 2008 г. Financial Stability Board наложи в случай че по облигациите бъдат спрени изплащанията по купона, да може емисиите да бъдат отписвани или конвертирани в акции, с цел запазване на капитала.

Basel Committee on Banking Supervision, който определя международните стандарти за банково регулиране, заяви в петък, че следкризисните реформи се очаква да бъдат завършени през следващата година с нови правила за търговските портфейли и за начина за изчисляване на риска на активите.

Съгласно правилата, одобрени от Г-20, 30-те най-големи банки в света ще трябва да емитират дълг, който да бъде отписан в момент на криза (което цели кредиторите да понесат товара от банков фалит, а не данъкоплатците) и
да поддържат срещу експозициите си от просрочени задължения бързоликвидни гаранционни инструменти най-малко 16% от рисково-претеглените си активи през 2019, достигайки до 18% през 2022. На китайските банки, влизащи в списъка на най-големите, е било дадено допълнително време за да се пригодят към изискванията на Financial Stability Board. Това са Agricultural Bank of China Ltd., Bank of China Ltd и Industrial & Commercial Bank of China Ltd. Към тях миналия месец беше добавена и China Construction Bank Corp.

Това рязко повишаване на регулативните капиталови изисквания, още през първата половина на 2016, ще се отрази изключително негативно върху потенциала за чиста печалба на който банките и акционерите им са свикнали. Ще се преформатират задбалансовите активи, както и вътрешните рейтингови правилници, което ще рефлектира пряко на спредовете на дълговия пазар, особено при корпоративните облигации и дълговите деривати. В целия сектор и особено сред по-малките банки е възможна вълна от сливания и придобивания.

G.Hristov / Head of Fundamental Analyzes

(по данни от Bloomberg)


 Varchev Traders
БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни