www.varchev.com

Кризисно време за все по-крехкия London Metal Exchange

Рейтинг:

12345
Loading...

Лондонската борса на метал е изправена пред важно решение в 140-годишната си история – дали да се превърне в модерна борса на фючърси и да привлече повече от световните хедж фондове и инвеститори.

Сега топ членовете на LME обмислят реформиране на основната архитектура след две години на спад в обема и засилена конкуренция от страна на борсите в САЩ и Китай.

Malcolm Freeman, директор на Kingdom Futures, казва че обемите на LME са паднали с 6% през януари, което той нарича „събуждащо обаждане“ в опит да се „осигури дългосрочно бъдеще на борсата“.

За реформаторите, неправенето на нищо означава продължаващ спад на обемите, както и електронната търговия да се движи другаде. Но други казват, че промяната рискува да заплаши самата структура на пазара, която прави LME уникален.

Купен от Hong Kong Exchange и Clearing през 2012г за 1.4 милиарда паунда, LME е различен спрямо всичко останали стокови пазари. Когато даден клиент постави поръчка за покупка по телефона или компютъра, той ще получи договор за доставка на метала три месеца от датата на сделката, въз основа на времето, което е необходимо за доставка на мед от Чили до Лондон.

При петрола и златото е по-различно, защото купувачите могат да купуват и продават на един и същ месечен договор, който изисква доставка на същата дата всеки месец.

Използването на индивидуалните дневни дати за доставка на LME са предназначени за потребителите на физически метали, които биха искали да хеджират датата на доставка или продажба на метал.

По този начин не е лесно да се привлекат хедж фондове и други финансови инвеститори към търговията на метал, заради трудността да се намери желаещ купувач на такива специфични дати за доставка. Брокерите на LME са добре запознати с тънкостите на борсата и са били в състояние да се справят с тези сделки, в замяна на допълнителни такси. Но фондовете до голяма степен предпочитат просто да купуват и продават договори с натискането на един бутон.

За да отговорят на търсенето през последните години, банки като JPMorgan и Goldman Sachs са били предлагали най-ликвидните месечни договори на LME за техните клиенти, чрез техни собствени електронни платформи, поемайки риска за регулиране на позициите на обмен. Поради големия им брой клиенти, те могат да покрият този риск, тъй като получават насрещни позиции в платформата.

Реформаторите казват, че LME трябва да запази дневните тримесечни договори за физическите потребители, чието търсене и предлагане е в основата на пазарната цена. Но месечният електронен договор, позволява средствата да могат да се събират лесно.

Възможно е да има първоначален спад в обмена, но в дългосрочен план ще привлекат по-големи обеми, твърдят реформаторите.

Като първа стъпка LME в най-скоро време ще стартира стандартни месечни договори за фючърси на злато и ще се разглежда като барометър за това, дали промяната ще бъде приета от пазара.


 Varchev Traders

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни